Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Rekuperacja

rekuperacja cold-man

Montaż rekuperacji

Energooszczędne technologie, które w ostatnim czasie są stosowane w budownictwie znacznie przyczyniają się do strat energii. Jedną z możliwości wartych uwagi jest system rekuperacji. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami temat jego montażu.

Sprawdź
cold man defro

Rekuperacja do domu

Energooszczędność we współczesnym budownictwie jest obowiązkowa. Fundamenty i ściany muszą być solidnie zaizolowane a okna najchętniej z potrójną szybą i ciepłym profilem. Współczesny dom to szczelny termos, który musi być wentylowany. Do tej pory służyły temu kominy wentylacji grawitacyjnej oraz rozszczelnianie okien czy wręcz wietrzenie pomieszczeń.

Sprawdź
cold man rekuperacje

Serwis rekuperacji

Powietrzne pompy ciepła stanowią jedne z najpopularniejszych urządzeń tego rodzaju, które pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku mieszkalnego. Ich mechanizm działania oparty jest o energię cieplną zaabsorbowaną z powietrza zewnętrznego, wprowadzanego następnie do obiegu grzewczego.

Sprawdź
Gruntowny wymiennik ciepła

Gruntowe wymienniki ciepła

Gruntowny wymiennik ciepła stanowi jedną z możliwości rozszerzenia systemu rekuperacji, gwarantujący odpowiednie nawilżenia powietrza w budynku mieszkalnym. Stosowanie tego rodzaju urządzenia bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie drobnoustrojów, a także lepsze samopoczucie domowników.

Sprawdź