Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Serwis i naprawa pomp ciepła

Serwis - przegląd, konserwacja i naprawa pomp ciepła

Pompy ciepłą stanowią coraz częściej wybierany sposób ogrzewania budynku mieszkalnego, zarówno ze względu na aspekt ekologiczny, jak również finansowy. Niezależnie od rodzaju posiadanego urządzenia, prawidłowa praca wymaga stosowania regularnego przeglądu maszyny. Poznaj najważniejsze korzyści z konsekwentnego serwisowania pomp ciepła!

pompa ciepła

Dlaczego serwis pomp ciepła jest konieczny?

Coroczny serwis pomp ciepła jest konieczny z kilku powodów. Nierzadko stanowi on warunek utrzymania gwarancji producenta, z której skorzystasz w przypadku awarii urządzenia. Przegląd pompy pozwala na wcześniejsze wykrycie usterki bądź nieprawidłowego działania instalacji, co pozwala na zmniejszenie ewentualnego kosztu naprawy.
Podstawowy serwis pompy ciepła obejmuje kontrolę:
• obiegu chłodniczego
• automatyki i poprawności wszystkich ustawień
• dolnego i górnego układu źródła pompy ciepła
Przegląd poszczególnego urządzenia zależeć będzie od źródła, z którego pozyskiwane jest w nim ciepło. W przypadku pompy typu powietrze-woda, regularny przegląd pozwoli na sprawdzenie m.in. poziomu zanieczyszczenia parownika, a także stanu wentylatora. Regularny przegląd obejmować będzie również konserwację urządzenia oraz prace w postaci czyszczenia filtrów obu źródeł, a także kontrola stężenia płynu niezamarzającego w przypadku pomp glikolowych.

Serwis pomp ciepła w Cold-Man to spokój i bezpieczeństwo!

Jako Cold-Man, od lat świadczymy profesjonalne usługi w związku z montażem, serwisem i przeglądem pomp ciepła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wykrywamy usterki na wczesnym etapie, zapobiegając tym samym ich dalszemu rozwoju.
Decydując się na serwis pomp ciepła w ramach naszej działalności, wybierasz spokój i bezpieczeństwo na lata! W przeglądzie zwracamy uwagę zarówno na obie strony układu, jak również elementy takie jak zawory bezpieczeństwa, ustawienia sterownika, a także stan obiegu chłodniczego. W skład naszego zespołu wchodzi zespół specjalistów, którzy oprócz skrupulatnego serwisu odpowiedzą również na wszystkie nurtujące Cię pytania!