Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzatory split

Klimatyzatory split

Klimatyzacja od dawna nie jest uważana jedynie za towar luksusowy. Coraz częściej pojawia się ona nie tylko w centrach handlowych, czy biurach, ale i w domach i innych obiektach mieszkalnych. Jeżeli jednak rozważasz jej montaż w swoim domu, warto się zastanowić nad tym, którą z nich wybrać. Poniżej prezentujemy zalety klimatyzatorów typu split.

Zastanawiasz się którą klimatyzację wybrać? Przeczytaj: https://cold-man.pl/split-czy-multisplit/

klimatyzacja split

Czym cechuje się klimatyzacja split

Systemy typu Split to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań, które sprawdzają się zarówno w obiektach mieszkalnych, biurach, hotelach, jak i wielu innych obiektach. Wszystko za sprawą swej wydajności oraz efektywnej pracy. Warto jednak zaznaczyć, że klimatyzatory typu Split najlepiej sprawdzają się na małych obiektach. Jest tak, ponieważ tego typu urządzenia posiadają indywidualne zasilanie prądem elektrycznym, przez co są w stanie obsłużyć wyłącznie jedno pomieszczenie.W przypadku wszelkich urządzeń typu multisplit dostępnych w naszej ofercie, zsumowana moc jednostek wewnętrznych stanowi od 50 do 130% mocy chłodniczej maszyny zewnętrznej.

Budowa klimatyzacji split

Nazwa klimatyzatora split (ang. split – rozdzielać) odnosi się do budowy urządzenia, które składa się z dwóch jednostek. Mowa o znajdującym się wewnątrz parowniku oraz zewnętrznym skraplaczu. Oba te elementy są ze sobą połączone dwoma przewodami, w których znajduje się czynnik chłodniczy (np. czynnik R410A). Wspomniane przewody, które łączą obydwie jednostki, umieszcza są krótkie i zwykle nie przekraczają długości 6 m. Dzięki temu punkty połączeniowe są mniej narażone na wyciek substancji chłodzącej. Warto również zaznaczyć, że umieszcza się je zwykle na elewacji budynku, jego dachu lub przy samej ziemi. System tego rodzaju pozwala na swobodne chłodzenie szeregu pomieszczeń niezależnie od siebie, z indywidualnym dostosowaniem preferowanej temperatury.

Klimatyzatory split – zalety

Zdaniem wielu użytkowników klimatyzacja typu split to funkcjonalność i wygoda w jednym. Do ich największych zalet należą m.in.:
• Prosta obsługa,
• Cicha praca,
• Wiele funkcji dodatkowych.
Wśród tych ostatnich najczęściej pojawia się m.in. funkcja grzania, filtracji powietrza, czy osuszania.
Na co zwracać uwagę przy zakupie klimatyzatora split?
Na rynku istnieje wiele urządzeń, które różnią się od siebie przede wszystkim mocą chłodniczą. Najczęściej spotykana w urządzeniach jest moc chłodnicza od 2,5kW do 9kW. Parametr ten jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa on m.in. na żywotność klimatyzacji oraz koszty jej eksploatacji. Dlatego tez zawsze powinna ona być dostosowana m.in. do rozmiarów pomieszczenia. Należy również pamiętać, że profesjonalny montaż klimatyzacji to jeden warunek utrzymania gwarancji na urządzenie, dlatego warto go powierzyć ekspertom z firmy Cold-Man.