Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Montaż pomp ciepła

Jak przebiega montaż pompy ciepła?

Pompa ciepła to bardzo interesujące rozwiązanie, które w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne. Dobrze dobrana pompa ciepła, zapewni idealny komfort cieplny w domu, a także ciepłą wodę. Warto rozważyć montaż takiej instalacji i sprawdzić jak przebiega jej montaż oraz jaką pompę wybrać w danej sytuacji. Na rynku istnieje wiele rodzajów pomp ciepła. Wybór właściwego jest uzależniony od ceny, marki, wielkości budynku oraz od tego, czy montaż instalacji odbywa się na etapie budowy, czy może modernizacji obiektu.

Pompa ciepła

Jak dobrać pompę ciepła?

Wiele osób, rozważających montaż pompy ciepła zastanawia się jaki model wybrać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Bardzo ważną kwestią jest ustalenie zapotrzebowania energetycznego danego budynku. Można to ustalić na postawie ilości zużywanego paliwa lub przeprowadzając audyt przy pomocy usług świadczonych przez firmę zewnętrzną.
Kolejną kwestią jest określenie mocy grzewczej danej pompy, a także mocy elektrycznej i chłodniczej. Nie bez znaczenia jest też wydajność cieplna.

Montaż pompy ciepła w Cold-Man Instalacje

Prawidłowy montaż pompy ciepła to bardzo ważna kwestia. Tylko prawidłowy montaż może zagwarantować skuteczne działanie pompy. Specjaliści pracujący w firmie Cold-Man, z pewnością przeprowadzą każdy etap instalacji z dbałością o wszelkie szczegóły.
Niezwykle istotne jest to, aby montaż pompy ciepła, był wykonany przy wykorzystaniu przewodów elektrycznych o właściwym przekroju. Cały system należy także ochronić właściwymi zabezpieczeniami. W przypadku niektórych modeli, należy dodatkowo doprowadzić właściwe przewody, zależne od mocy grzałek. Przy każdym urządzeniu warto zamontować podlicznik zużycia energii, dzięki któremu łatwo będzie kontrolować ilość pobieranego prądu.
Dobrym rozwiązaniem jest także zbiornik buforowy. Magazynuje on wodę, zanim trafi ona do instalacji. Przyjmuje się, że warto zastosować bufor w starych instalacjach, w domach, które są wyposażone w tradycyjne grzejniki. Montaż pompy z buforem jest nieco droższy, jednak z pewnością warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Należy rownież pamiętać o serwisie pomp ciepła, aby utrzymać jej prawidłowe działanie przez cały rok.