Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła stanowią jedne z najpopularniejszych urządzeń tego rodzaju, które pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku mieszkalnego. Ich mechanizm działania oparty jest o energię cieplną zaabsorbowaną z powietrza zewnętrznego, wprowadzanego następnie do obiegu grzewczego. Poznaj powietrzne pompy ciepła dostępne w naszym asortymencie!

Powietrzna pomp ciepła LG

Podstawowa charakterystyka

Powietrzne pompy ciepła dostępne w naszej ofercie to doskonałe rozwiązanie do ogrzewania i chłodzenia budynku mieszkalnego. Zasilanie w 80% ciepłem geotermalnym oraz w 20% energią elektryczną gwarantuje preferowaną temperaturę, a także gorącą wodę wewnątrz mieszkania, niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych. W naszej ofercie posiadamy urządzenia odznaczające się klasą efektywności sezonowej A+++, odznaczającą się najmniejszym zużyciu energii w porównaniu do innych kategorii.

Zalety powietrznych pomp ciepła

Urządzenia dostępne w naszej ofercie to również doskonała opcja dla budynków ekologicznych oraz do zastępowania starych instalacji. Ochrona środowiska jest jednym z częściej podejmowanych tematów w związku z montażem powietrznej pompy ciepła. Tego rodzaju maszyny stanowią najlepszą alternatywę dla elektrycznych systemów ogrzewania, generując aż 4kW energii cieplnej z 1kW energii elektrycznej. Porównując powietrzną pompę ciepła z kotłami na gaz, warto również wspomnieć o znacznie niższej cenie montażu.
Możliwość podłączenia układu solarnego jest kwestią nierzadko poruszaną w przypadku powietrznych pomp ciepła. Wspomniana instalacja stanowi również odnawialne źródło energii, korzystając z promieniowania słonecznego. Podłączony zestaw solarny przekłada się na obniżony koszt rachunków, szczególnie w okresie wiosennym, letnim i wczesnojesiennym.