Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne - co warto wiedzieć?

Wakacje to czas wysokich temperatur i upałów. Aby zwiększyć komfort i wygodę, warto zdecydować się na zakup klimatyzatorów przenośnych. Jest to bardzo praktyczne urządzenie, które można zastosować w wielu sytuacjach. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat.

przenośny klimatyzator Haier

Charakterystyka klimatyzatorów przenośnych

Jednostki przenośne nie wymagają ingerencji w konstrukcję budynku, dzięki czemu nie pozostawiają nieodwracalnych zmian. Są one szczególnie przydatne w obiektach, w których zabronione jest umieszczanie jednostek zewnętrznych na elewacji. Taka sytuacja ma często miejsce w starych kamienicach lub blokach mieszkalnych. Klimatyzatory wyposażone w kółka umożliwiają swobodne przemieszczanie się i chłodzenie poszczególnych pomieszczeń jedno po drugim. Niewielkie rozmiary urządzenia nie zajmują miejsca, a łatwość transportu pozwala na wykorzystanie go zarówno w domu jak i na wczasach.

Montaż klimatyzatora przenośnego

Montaż klimatyzatora przenośnego jest bardzo prosty i bez konieczności przeprowadzania kosztownego remontu. Właściwie urządzenie jest gotowe do użycia od razu po zakupie. Najlepszym rozwiązaniem, jest ustawienie klimatyzatora blisko okna i przeprowadzenie rury, która odprowadza ciepłe powietrze właśnie przez okno. W takiej sytuacji potrzebna jest jednak specjalna uszczelka, jest to bardzo ważne, aby do pomieszczeń nie wpływało ciepła powietrze. Taki element trzeba zwykle dokupić dodatkowo. Alternatywnym rozwiązaniem, które sprawdza się o wiele lepiej jest klimatyzator z dwiema rurami. Pierwsza z nich jest odpowiedzialna za odprowadzanie ciepłego powietrza na zewnątrz, a druga pobiera powietrze spoza domu. Koszt takich sprzętów jest trochę większy, niż koszt klimatyzatora z jedną rurą.

Na co zwrócić uwagę kupując klimatyzator przenośny

Wybierając klimatyzator przenośny należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych parametrów. Przede wszystkim znaczenie ma tempo przepływu powietrza, właściwy czynnik chłodniczy, dodatkowy tryb pracy, klasa energetyczna, głośność i zakres temperatur. Odpowiedni dobór parametrów chłodniczych zapewnia wymierne efekty chłodzące. Jako Cold Man, gwarantujemy sprzedaż klimatyzatorów spełniających najwyższe standardy rynkowe. Nasz zespół specjalistów dokonuje regularnego sprawdzania wszystkich egzemplarzy, celem dostarczenia produktów wyłącznie najwyższej jakości!