Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzacja do przychodni się opłaca – 4 powody

klimatyzacja do przychodni

Czy wiesz, dlaczego warto wyposażyć przychodnię lub klinikę w klimatyzator? Przeczytaj o 4 powodach, dla których inwestycja ta szybko się zwróci!

Dlaczego warto kupić klimatyzator do przychodni – 4 korzyści

Klimatyzacja do przychodni ma ogromny wpływ na funkcjonowanie placówki medycznej. Korzyści dotyczą zarówno personelu, jak i pacjentów. Jest wiele powodów, dla których inwestycja w urządzenie do klimatyzacji przychodni to trafna decyzja:

  • Komfortowa temperatura dla pacjentów i personelu. Chłodzenie przychodni ma duże znaczenie w miesiącach letnich. Dla osób szukających pomocy medycznej upały mogą być szczególnie uciążliwe. Gabinety i przychodnie, w których funkcjonuje klimatyzacja, należą do miejsc przyjaznych pacjentom. W tak komfortowych warunkach czują się oni znacznie lepiej i szybciej wracają do zdrowia.
  • Kontrolowany poziom wilgotności. Wysokiej klasy urządzenie chłodzące do przychodni pozwala regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Jest to niezbędne, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii, wirusów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Innymi słowy, klimatyzowane wnętrze jest po prostu zdrowsze.
  • Skuteczne filtrowanie. Niektórzy pacjenci mogą być alergikami. Wentylacja przychodni i korzystanie z dobrego klimatyzatora przyniesie im ulgę. Dostępne urządzenia zmniejszają ilość kurzu, pyłków i alergenów krążących w powietrzu. W ten sposób łagodzą objawy alergii i astmy u osób wrażliwych. Niektóre klimatyzatory są wyposażone w wymienne filtry HEPA oraz filtry jonizacyjne.
  • Prestiż placówki. Klimatyzowane wnętrza od lat uznawane są za bardziej prestiżowe. Prawidłowo skonfigurowana klimatyzacja pomieszczenia przychodni może działać na pacjentów jak magnes. W upalne dni z pewnością chętniej wybiorą się oni do placówki, która dba o komfort.

Jaki klimatyzator do przychodni wybrać?

Wybierając klimatyzator do przychodni lub kliniki, zwracaj uwagę na jego parametry techniczne. Urządzenie powinno być dostosowane do obsługiwanej przestrzeni pod względem wydajności chłodzenia. 

Na przykład ochłodzenie przychodni o większej kubaturze może wymagać mocniejszej jednostki lub zastosowania systemu multi split. Z kolei niewielka poczekalnia dla pacjentów może być obsługiwana przez pojedyncze urządzenie split. Wiele zależy od specyfiki obiektu i oczekiwań inwestora.

Duże znaczenie ma łatwość czyszczenia i konserwacji. W ofercie Cold-Man znajdziesz jednostki, które są proste w użytkowaniu. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub z poziomu aplikacji na smartfonie.

Zamawiając klimatyzację do przychodni, warto wspomnieć również o normach i certyfikatach. W prywatnych placówkach medycznych powinno się montować urządzenia, które otrzymały pozytywny atest PZH. Wybierając taki model, masz pewność, że pacjenci i personel przychodni są bezpieczni.

Klimatyzacja do przychodni – zamów ją w Cold-Man

Chłodzenie powietrza w przychodni to świetny sposób na podniesienie prestiżu placówki. Klimatyzacja dobrze wpłynie na cały personel oraz pacjentów kliniki. Jeśli chcesz skorzystać ze sprawdzonych modeli znanych producentów i zamówić profesjonalny montaż, skontaktuj się z Cold-Man.

Inni czytali również:

Klimatyzacja do gabinetu dentystycznego

Klimatyzacja do szpitala – jak wybrać odpowiedni model

Komentarze są zamknięte.