Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzacja do hotelu – czym się kierować przy wyborze?

W hotelach o podwyższonym standardzie goście powinni czuć się komfortowo przez cały czas. Dlatego właściciele często decydują się na montaż klimatyzacji. Jaki rodzaj najlepiej wybrać?

Klimatyzacja do hotelu – kiedy warto się na nią zdecydować?

Klimatyzację w pokojach hotelowych spotyka się w obiektach 3-, 4- lub 5-gwiazdkowych. To udogodnienie bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie gości w letnie dni i pozwala zadbać o jakość powietrza we wszystkich pomieszczeniach.

Nowoczesne klimatyzatory mogą być z powodzeniem używane jesienią, aby ogrzać pokój lub zimą, zamiast tradycyjnych grzejników. Osoby zarządzające hotelami często przyznają, że taka inwestycja szybko się zwraca, ponieważ dzięki niej wzrasta liczba gości i komfort pracowników.

Cicha i wydajna klimatyzacja podnosi prestiż hotelu i pomaga w utrzymaniu optymalnej wilgotności powietrza we wnętrzach. W efekcie znacznie maleje ryzyko wystąpienia pleśni i grzybów. Montaż nowoczesnych klimatyzatorów w różnych pomieszczeniach spowoduje również, że nie trzeba często wietrzyć pomieszczeń, dzięki czemu do środka nie dostają się owady, pył i kurz z ulicy. Ponadto goście nie są narażeni na nieprzyjemne przeciągi.

W jakich pomieszczeniach montuje się klimatyzację?

Wydajne klimatyzatory powinny się znaleźć przede wszystkim w pokojach hotelowych. Przy czym to ważne, aby urządzenie zostało umieszczone w odpowiednim miejscu. Nawiew ma skutecznie chłodzić pomieszczenie, ale nie może przeszkadzać w wypoczynku.

W dobrych obiektach klimatyzację montuje się także w hotelowej restauracji i kuchni oraz na sali bankietowej. W takim wypadku zakres temperatur jest ustalany przez pracowników. Nawiew nie może być skierowany bezpośrednio na gości, ponieważ silny strumień zimnego powietrza może wywołać dyskomfort podczas spożywania posiłków.

Jeśli obiekt ma cieszyć się doskonałymi opiniami, klimatyzacja powinna być zamontowana w recepcji oraz hotelowym lobby, gdzie goście czekają na pokój. Warto umieścić klimatyzatory także w hotelowych magazynach i pralniach, ponieważ w tych pomieszczeniach zwykle panują wysokie temperatury i wilgotność.

Klimatyzacja do hotelu – dostępne rodzaje

Klimatyzacja do hotelu musi być niezawodna, łatwa w obsłudze i dyskretna. W tym celu najlepiej wybrać modele od znanego i renomowanego producenta, na które uzyskasz wieloletnią gwarancję. Obecnie w hotelach najczęściej wykorzystuje się klimatyzację typu multi-split lub system VRF.

Klimatyzacja multi-split

Klimatyzacja multi-split świetnie się sprawdza w mniejszych hotelach, które dysponują kilkoma pokojami, obiektach typu B&B, mieszkaniach na wynajem, domkach letniskowych, apartamentach i różnego rodzaju hostelach.

System multi-split umożliwia podpięcie kilku jednostek wewnętrznych do pojedynczej jednostki zewnętrznej. Takie rozwiązanie jest wydajne, energooszczędne i wygodne w codziennej obsłudze. Obecność zaledwie jednego agregatu pozwala zaoszczędzić miejsce i nie wpływa negatywnie na estetykę elewacji. Ponadto serwis klimatyzacji multi-split nie jest drogi, a wybierając modele o wysokiej efektywności energetycznej, można wyraźnie zmniejszyć rachunki za prąd.

Dla hoteli i innych obiektów noclegowych przewidziano uniwersalne modele z funkcją grzania, wyposażone w filtry, które doskonale wyłapują kurz, niebezpieczne drobnoustroje i alergeny. Dobrze, jeśli jednostki wewnętrzne mają designerską obudowę, która dobrze się komponuje z wystrojem pomieszczeń i stylem, w jakim urządzono dany obiekt.

Klimatyzacja VRF

Klimatyzacja VRF to nowoczesny system, który jest powszechnie wykorzystywany w dużych hotelach, biurach i innych budynkach z większą liczbą pomieszczeń. W takim wypadku praca urządzeń jest oparta o zmienny przepływ czynnika chłodzącego.

Układ VRF to zaawansowana technicznie instalacja, w której skład wchodzą agregaty stanowiące zespół klimatyzatorów zewnętrznych, zróżnicowane jednostki wewnętrzne oraz sieć połączeń między nimi. Ten system pozwala na zaprojektowanie złożonych i niezwykle wydajnych układów, które mogą obejmować nawet kilkadziesiąt jednostek zewnętrznych.

Inwestycja w klimatyzację VRF jest bardzo opłacalna. Wspomniane rozwiązanie wyróżnia się dużą efektywnością chłodzenia i grzania oraz umożliwia bieżące monitorowanie zużycia energii. Jednostki wewnętrzne są wygodne w obsłudze i niemal bezawaryjne, a sam system nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Eksperci Cold-Man dbają o to, aby hotelowe klimatyzatory były czyste i w pełni sprawne. W naszej firmie można zamówić montaż, przegląd lub serwis dowolnego systemu. Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze są zamknięte.