Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzacja do mieszkania 60 m2 – ile kosztuje?

klimatyzacja do mieszkania 60m2

Chcesz zamontować klimatyzację w mieszkaniu o powierzchni 60 m2, ale obawiasz się wysokich cen? W naszej ofercie znajdziesz doskonale wyposażone modele za rozsądne pieniądze. Sprawdź, ile kosztują wybrane klimatyzatory wraz z montażem.

Ile zapłacisz za klimatyzator z montażem do mieszkania 60 m2?

W mieszkaniu o powierzchni 60 m2 dobrze się sprawdzą klimatyzatory typu split. Koszt zakupu pojedynczej jednostki z montażem może się wahać od 3500 do nawet 15000 zł, a cena montażu wynosi między 1200 a 2000 zł netto i jest uzależniona od stopnia skomplikowania usługi oraz liczby montowanych jednostek.

Cena klimatyzatora może być wyższa, jeśli urządzenie ma większą moc chłodniczą. Oczywiście zakup klimatyzatora o większej efektywności ma wiele zalet. Takie urządzenia są bardziej wydajne, energooszczędne i komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Nieco więcej zapłacisz także za klimatyzator wyposażony w innowacyjne funkcje typu zdalne sterowanie, samooczyszczanie czy jonizacja powietrza, ale filtry i tryby ogromnie zwiększają możliwości klimatyzacji.

Klimatyzatory do mieszkania 60 m2 – TOP 5 polecanych modeli

Do efektywnego schłodzenia mieszkania o powierzchni 60 m2 warto wybrać klimatyzator o mocy 3,5 kW do 5 kW. Aby znaleźć model z optymalnym stosunkiem jakości do ceny, koniecznie sprawdź naszą listę TOP 5 polecanych modeli, które znajdziesz w ofercie firmy.

MDV ALL Easy 2022

To nowoczesny klimatyzator ścienny, który charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem i generuje niski poziom hałasu. Urządzenie zostało wyposażone w 5 trybów pracy, funkcję standby i funkcję „przy mnie”. Model jest energooszczędny, a do pracy wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R32.

Cena zaczyna się od 4500 zł brutto z montażem.

Rotenso Imoto

Ten model zapewni Ci wygodę i komfort zarówno w gorące, jak i chłodne dni. Klimatyzator jest energooszczędny, masystem automatycznego nawiewu 4D, wiele praktycznych trybów i filtry, dzięki którym powietrze w Twoim mieszkaniu będzie czyste i świeże. Ponadto Rotenso Imoto wyróżnia się szerokim kątem nawiewu i możesz nim wygodnie sterować przy użyciu specjalnej aplikacji.

Cena zaczyna się od 4850 zł brutto z montażem.

Rotenso Teta

Rotenso Tera wyróżnia się oszczędnym designem i estetycznym panelem o matowym wykończeniu. W tym urządzeniu funkcja grzewcza jest wyjątkowo niezawodna i może pracować nawet przy bardzo niskich temperaturach. Na uwagę zasługuje również funkcja czyszczenia i 11-stopniowy system poprawy jakości powietrza.

Cena zaczyna się od 4800 zł brutto z montażem.

Gree Amber Standard

To urządzenie jest wyposażone w dwustopniową sprężarkę, która gwarantuje wydajną i efektywną pracę w każdych warunkach. Model wyróżnia się wysoką klasą energetyczną i automatyczną regulacją nawiewu w poziomie i pionie. Gree Amber Prestige ma również funkcję osuszania, 3 tryby snu i żaluzje 3D.

Cena zaczyna się od 5300 zł brutto z montażem.

Haier (seria Nordic)

Urządzenia z tej serii cieszą się dużą popularnością wśród klientów, ponieważ zastosowano w nich najnowsze technologie i można je zamówić w wersji z białą lub czarną obudową. Poszczególne modele zostały wyposażone na przykład w innowacyjną technologię STERYLIZACJA UV-C, która umożliwia skuteczną walkę z groźnymi wirusami. W klimatyzatorach z serii Nordic znajdziesz również czujnik Eco i funkcje samooczyszczania.

Cena zaczyna się od 5000 zł brutto z montażem.

Czy jeden klimatyzator wystarczy do mieszkania 60 m2?

Wielu naszych klientów zadaje to pytanie. Eksperci Cold-Man zawsze starają się polecać jednostki dostosowane do specyfiki powierzchni, jaką mają chłodzić lub ogrzewać.

Co do zasady, z chłodzeniem takiej powierzchni poradzi sobie jeden klimatyzator o mocy 5 kW, jeśli jest umieszczony w odpowiednim miejscu, profesjonalnie zamontowany i skonfigurowany.

Jednak korzystanie z trybu ogrzewania, tak wygodnego w sezonie przejściowym, może wymagać czegoś więcej. Zależnie od układu pomieszczeń, rozsądne może być:

  • wykorzystanie kilku klimatyzatorów o mniejszej mocy (2,6 kW-3,5 kW) w każdym pokoju lub
  • montaż silnej jednostki 5 kW w pomieszczeniu o największej powierzchni (np. salonie) i dodatkowego klimatyzatora 3,5 kW w drugim pokoju (np. sypialni).

Ponieważ układy mieszkań mogą znacznie się różnić, w każdej sytuacji warto skonsultować się z naszym specjalistą. Chętnie pomożemy dobrać sprzęt, który będzie nie tylko efektywny, ale też energooszczędny.

Zakup klimatyzacji z profesjonalnym montażem – dlaczego warto?

Modele opisane w naszym TOP 5 doskonale się sprawdzą w mieszkaniu o powierzchni 60 m2.

Żeby urządzenie pracowało wydajnie, musi zostać prawidłowo zamontowane. Wykonanie takiej usługi warto powierzyć wykwalifikowanym specjalistom Cold-Man. W tym celu zadzwoń i umów się na rozmowę, podczas której specjalista doradzi Ci najlepsze rozwiązanie i zaproponuje dogodny termin wykonania usługi.

Profesjonalny montaż zapewni bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Dołożymy wszelkich starań, aby klimatyzator wyglądał estetycznie i dobrze spełniał swoją funkcję. Korzystając z naszych usług, zachowujesz gwarancję producenta (w przeciwieństwie do montażu amatorskiego). Nasi fachowcy sprawnie zajmą się również serwisowaniem klimatyzacji w Twoim mieszkaniu.

W cenie montażu dostajesz:

  • Wszystkie rurki miedziane i przewody niezbędne do działania klimatyzacji
  • Wytrzymały wspornik montażowy lub nóżki
  • Instalację agregatu na wsporniku w odległości do 3 mb
  • Profesjonalne podłączenie układu do najbliższego punktu elektrycznego (do 5 m)
  • Elastyczny wąż do skroplin o przekroju dostosowanym do klimatyzatora
  • Konfiguracja urządzenia i napełnienie układu czynnikiem chłodniczym

Teraz już wiesz, ile zapłacisz za zakup i montaż klimatyzacji w mieszkaniu o powierzchni 60 m2. Wybierając sprawdzone urządzenia i profesjonalny montaż, zyskasz komfortowe rozwiązanie na lata, dzięki któremu w Twoim mieszkaniu będzie zawsze panowała idealna temperatura.

Inni czytali również:

Klimatyzacja do mieszkania 40m2 – koszt montażu i ceny urządzeń

Klimatyzacja do mieszkania w bloku

Komentarze są zamknięte.