Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzacja do mieszkania 30 m2 – jaka będzie odpowiednia?

Jeśli chcesz podnieść komfort swojego życia, rozważ montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, jaki model najlepiej sprawdzi się w lokalu o powierzchni 30 m2!

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając klimatyzator do mieszkania 30 m2?

Małe mieszkania cieszą się ostatnio dużą popularnością. Bardzo często wybierają je single, studenci lub osoby młode, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Niewielki lokal może w lecie bardzo szybko się nagrzewać, szczególnie jeśli posiada okna tylko z jednej strony budynku. W takim wypadku wietrzenie pomieszczenia może nie przynieść spodziewanej ulgi, a wówczas jedynym sposobem na poprawę komfortu technicznego będzie montaż klimatyzacji.

Przy wyborze odpowiedniego modelu należy kierować się przede wszystkim mocą urządzenia oraz warunkami panującymi w obiekcie. Do schłodzenia kawalerki o powierzchni 30 m2 możesz zastosować jeden klimatyzator. Szacunkową moc klimatyzacji obliczysz za pomocą poniższego wzoru:

 • Moc chłodzenia [W] = metraż pomieszczenia [m2] *100 W

W przypadku mieszkania o powierzchni 30 m2 wynik wyniesie 30 x 100 = 3000 W, czyli 3 kW.

Należy pamiętać, że na pracę klimatyzatora wpływa wiele różnych czynników, takich jak:

 • położenie mieszkania,
 • rozkład mieszkania,
 • liczba pomieszczeń,
 • liczba domowników,
 • izolacja termiczna budynku.

Te wszystkie czynniki mogą powodować, że konieczne będzie zastosowanie urządzenia o mocy mniejszej lub większej niż 3 kW. Dlatego do schłodzenia mieszkania o powierzchni 30 m2 zaleca się zakup modelu w przedziale 2,6 kW – 3,5 kW.

Klimatyzacja do mieszkania 30 m2 – polecane modele

W małym mieszkaniu nie może znajdować się zbyt wiele mebli i urządzeń, a każdy przedmiot powinien być dobrze dopasowany do wystroju pomieszczenia. Jeśli chcesz uzyskać optymalny komfort termiczny i zaoszczędzić miejsce, wybierz klimatyzator z funkcją grzania. Energooszczędny model z elegancką obudową może z powodzeniem zastąpić Ci grzejnik w sezonie grzewczym. W naszej ofercie znajdziesz wiele atrakcyjnych wizualnie i wydajnych klimatyzatorów. Sprawdź, jakie modele warto wybrać do mieszkania o powierzchni 30 m2!

1. Klimatyzator ścienny Revive Plus 3,5 kW

Klimatyzator ścienny Revive Plus o mocy 3,5 kW to nowość na rynku klimatyzatorów. Ten model wyróżnia się minimalistycznym designem oraz szeregiem praktycznych funkcji, takich jak:

 • zarządzanie temperaturą FEEL,
 • przepływ powietrza 3D,
 • łatwy dostęp do płytki PCB,
 • COANDA Plus, która sprawia, że nawiew jest silniejszy i osiąga większy zasięg,
 • SELF CLEAN,
 • sterowanie Wi-Fi,
 • tryb ECO.

Innowacyjny klimatyzator Revive Plus został wyposażony także w tryb grzania i może pracować z poziomem hałasu obniżonym nawet do 19 dB(A), co sprawia, że można wygodnie korzystać z niego również w nocy.

2. Klimatyzator ścienny Mitsubishi STANDARD SKM35ZSP-W 3,5 kW

Klimatyzator ścienny Mitsubishi STANDARD SKM35ZSP-W o mocy 3,5 kW to doskonały wybór dla osób, które szukają energooszczędnego modelu z funkcją automatycznego restartu. Urządzenie posiada uniwersalną obudowę, którą z łatwością można dopasować do każdego wnętrza. Klimatyzator ścienny Mitsubishi STANDARD SKM35ZSP-W został wyposażony w bezprzewodowy sterownik służący do regulacji temperatury, wyboru prędkości wentylatora oraz trybu pracy: chłodzenia lub ogrzewania. Ciekawym rozwiązaniem jest również 24-godzinny programator czasowy oraz funkcja Hi Power, dzięki której szybko schłodzisz całe pomieszczenie.

3. Klimatyzator ścienny AUX Freedom 3,5 kW

Jeśli szukasz nowoczesnego klimatyzatora w dobrej cenie do mieszkania o powierzchni 30 m2, klimatyzator ścienny AUX Freedom o mocy 3,5 kW na pewno przypadnie Ci do gustu. Ten model zachwyca nowoczesną stylistyką i mnogością praktycznych funkcji, dzięki którym skutecznie zadbasz o swoje zdrowie i komfort termiczny o każdej porze roku. Urządzenie zostało wyposażone między innymi w jonizator powietrza, filtr antybakteryjny, filtr o strukturze plastra miodu, który skutecznie zatrzymuje kurz i pył, tryb pracy nocnej, Wi-Fi oraz funkcję oczyszczania.

4. Klimatyzatora Rotenso Ukura 3,5 kW

Model Rotenso Ukura o mocy 3,5 kW to klimatyzator ścienny z technologią inwerterową, która gwarantuje wysoką wydajność i niskie zużycie energii. Na czym to polega w praktyce? System kontroluje prędkość działania sprężarki za pomocą inwertera. Gdy temperatura w lokalu wzrasta, sprężarka inwerterowa zwiększa prędkość działania, co prowadzi do wytworzenia większej ilości chłodnego powietrza. Klimatyzator Rotenso Ukura posiada wysoką klasę energetyczną A++, jest niezwykle oszczędny i zużywa ok. 30% mniej energii niż zwykłe klimatyzatory.

Klimatyzacja do mieszkania 30 m2 – co otrzymasz w pakiecie?

Nowoczesne klimatyzatory są wydajne i ekonomiczne, dzięki czemu możesz je wykorzystać zarówno do chłodzenia, jak i do ogrzewania małego mieszkania. Montując klimatyzator, zamiast grzejnika zyskasz więcej miejsca na postawienie mebli, dekoracji lub niezbędnych sprzętów. Model wyposażony w innowacyjne funkcje nie tylko utrzyma w pomieszczeniu optymalną temperaturę, ale także zadba o czystość i jakość powietrza.

 • W Cold-Man posiadamy szeroki wybór klimatyzatorów od renomowanych producentów. U nas zamówisz model, który idealnie sprawdzi się w mieszkaniu o powierzchni 30 m2. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać urządzenie o odpowiednich parametrach oraz zajmą się profesjonalnym montażem.
Komentarze są zamknięte.