Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzacji?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzacji

Zakup klimatyzacji to inwestycja na lata, dlatego taki wybór warto dokładnie przemyśleć. Idealny model powinien być wydajny, energooszczędny i musi też dobrze się prezentować. Z tego artykułu dowiesz się, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Klimatyzacja dostosowana do Twoich potrzeb

Klimatyzatory mogą się różnić między sobą mocą, wielkością, sposobem działania i sposobem montażu. Znalezienie modelu, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom, nie musi być trudne. W tym celu zastanów się, gdzie chciałbyś umieścić klimatyzator i jakie dokładnie miałby spełniać funkcje. Obecnie bardzo popularne są klimatyzatory typu split i multisplit, choć zdarzają się miejsca, w których całkiem dobrze radzą sobie klimatyzatory przenośne.

Split, multisplit czy klimatyzator przenośny?

Modele split i multisplit montuje się najczęściej na ścianie bezpośrednio pod sufitem. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. W części wewnętrznej znajduje się parownik a w zewnętrznej skraplacz.

Klimatyzator typu split posiada jedną jednostkę wewnętrzną i będzie idealnym wyborem do pokoju dziennego, biura lub jadalni. Natomiast system multisplit pozwala na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych o różnej wydajności to jednej jednostki zewnętrznej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi w domu wielorodzinnym lub w dużej firmie.

Alternatywą dla modeli split i multisplit są niewielkie klimatyzatory przenośne. Możesz je wygodnie ustawić w pomieszczeniu, w którym aktualnie przebywasz. W tym modelu obie jednostki są umieszczone w jednej obudowie, a gorące powietrze jest odprowadzane na zewnątrz za pomocą specjalnej rury, którą wystawia się przez okno lub otwór w ścianie.

Jaki jest idealny klimatyzator do domu?

Jeśli szukasz wydajnego klimatyzatora do użytku domowego, to musisz znaleźć model, który będzie efektywnie chłodził całe pomieszczenie. W czasie rozmowy z ekspertem Cold-Man koniecznie zapytaj o:

  • Moc i klasę energetyczną
  • Współczynnik wydajności grzewczej i chłodniczej
  • Poziom generowanego hałasu

Energooszczędność

Wbrew pozorom, dobry klimatyzator nie musi zużywać dużo prądu. W ofercie Cold-Man znajdziesz rozwiązania, które skutecznie schłodzą pomieszczenie, a jednocześnie nie podniosą znacząco Twoich rachunków za prąd. Niektóre modele są również wyposażone w funkcję oszczędzania energii. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zdalnego włączania i wyłączania klimatyzacji z poziomu pilota lub aplikacji na smartfonie. Dzięki czemu wygodnie uruchomisz dowolny tryb tuż przed powrotem do domu.

Poziom generowanego hałasu

Kolejnym ważnym kryterium wyboru idealnej klimatyzacji jest głośność. Wysoki poziom hałasu może przeszkadzać domownikom w wykonywaniu codziennych czynności. Dlatego warto znaleźć model, który emituje hałas o wysokości od 20 dB(A) do maksymalnie 45 dB(A). Cicha praca klimatyzatora sprawi, że bez problemu wypoczniesz w schłodzonym pomieszczeniu po ciężkim dniu w pracy.

Design

Dla wielu osób duże znaczenie mają również dostępne kształty i wersje kolorystyczne. Designerski klimatyzator będzie pasował do aranżacji wnętrza i może stać się elementem pozytywnie wpływającym na estetykę.

Nowoczesny klimatyzator powinien wspaniale się komponować z wystrojem wnętrza. W tym celu zarówno jego kształt, jak i kolor musi pasować do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu.

Obecnie bardzo modne są modele białe, czarne i srebrne z połyskującą obudową. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać klimatyzator w innym, bardziej wyrazistym kolorze, który idealnie podkreśli wyjątkowy charakter Twojego wnętrza.

Postaw na wygodę i funkcjonalność – dedykowane tryby pracy

Współczesne klimatyzatory mogą nie tylko chłodzić i grzać powietrze. Wiele modeli zostało wyposażonych w inne innowacyjne funkcje, dzięki którym korzystanie z nich jest wyjątkowo wygodne i komfortowe. Niektóre klimatyzatory skutecznie poprawiają jakość powietrza poprzez jego nawilżenie i oczyszczenie. Jeśli interesują Cię takie rozwiązania, to wybierz model z funkcją jonizacji powietrza, automatycznego oczyszczania i automatycznego osuszania.

Ciekawą alternatywą będą również klimatyzatory, które wykrywają obecność ludzi, są wyposażone w funkcję automatycznego diagnozowania błędów lub inteligentnego odszraniania. Podczas codziennego użytkowania bardzo przydaje się również funkcja turbo, dzięki której klimatyzator bardzo szybko schładza lub ogrzewa powietrze do pożądanej temperatury.

Nowoczesne klimatyzatory możesz obsługiwać za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej w Twoim telefonie. W efekcie bez problemu włączysz urządzenie, gdy znajdujesz się poza domem, aby schłodzić pomieszczenie pod Twoją nieobecność. Niektóre modele mają również wbudowany timer i mogą się wyłączać automatycznie po określonym czasie. Dzięki tym udogodnieniom zapewnisz sobie komfort, a jednocześnie obniżysz opłaty za prąd.

Dobry klimatyzator wykorzystasz przez cały rok

Klimatyzatory, które działają przez cały rok to wygodne rozwiązanie dla mieszkańców domów jednorodzinnych. Urządzenie w lecie przyjemnie schładza wnętrze, a w zimie może posłużyć jako dodatkowe źródło ciepła. Gorący nawiew to także świetny sposób na szybkie ogrzanie pomieszczenia, na przykład wtedy, gdy wracasz z zimowych ferii i musisz poczekać, aż grzejniki osiągną pożądaną temperaturę. Dodatkowe źródło ogrzewania dobrze się sprawdzi również w starym budownictwie oraz w dużych, przestronnych biurowcach.

Jeśli chcesz wybrać funkcjonalny i energooszczędny klimatyzator do domu, skontaktuj się z fachowcami Cold-Man. Przygotujemy dla Ciebie wycenę i profesjonalnie zamontujemy urządzenie.

Komentarze są zamknięte.