Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Serwis rekuperacji

Serwis rekuperacji

Odpowiednia wentylacja budynku mieszkalnego ma fundamentalne znaczenie, jeżeli chodzi o komfort funkcjonowania. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest rozwiązaniem gwarantującym dostęp do świeżego powietrza zewnętrznego, dodatkowo oczyszczonego ze szkodliwych drobnoustrojów. Poznaj najważniejsze zalety serwisu rekuperacji, wykonywanego w ramach naszych usług!

Serwis wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Profesjonalny serwis rekuperacji powinien być wykonywany przynajmniej raz w roku, celem skontrolowania prawidłowej pracy urządzenia. Świadczona przez nas usługa obejmuje m.in.:
• analizę poprawności montażu instalacji
• ocenę funkcjonowania rekuperatora w zależności od trybu pracy
• kontrolę działania sterownika
• sprawdzenie czujnika PTC/NTC oraz przepustnicy
• kontrolę szczegółowych ustawień urządzenia
Przegląd serwisowy obejmuje również wymianę filtrów powietrza, a także kontrolę i czyszczenie instalacji odprowadzającej skropliny. Szczególną uwagę skupiamy na elementach takich jak wymiennik ciepła, wyrzutnia i czerpnia, które są przez nas szczegółowo analizowane i czyszczone. Ponad to, serwis rekuperacji obejmuje konserwację kanałów wentylacyjnych, odpowiadających za szczelność instalacji i jakość powietrza w budynku mieszkalnym

Zalety serwisu rekuperacji

Regularny serwis wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła gwarantuje przede wszystkim skuteczną wymianę zużytego powietrza niezależnie od pory roku i aktualnych warunków atmosferycznych. Z tego względu warto zadbać o należyty przegląd rekuperacji szczególnie w okresie zimowym, w czasie którego okna w pomieszczeniach są rzadziej otwierane.
W wyniku zaniechania regularnego przeglądu urządzenia spada wydajność instalacji, co przekłada się na nieefektywne oczyszczanie powietrza. Prawidłowo funkcjonująca rekuperacja obniża zawartość dwutlenku węgla, a także usuwa nadmiar wilgoci, kurzu i innych zanieczyszczeń. Coroczny przegląd gwarantuje również skuteczną ochronę przed smogiem, ze względu na możliwość filtracji powietrza zewnętrznego.

Jeżeli zależy Państwu na bezawaryjnym działaniu, zalecamy powierzyć montaż rekuperacji profesjonalnej ekipie. Fachowcy z Cold-Man posiadają nie tylko sprzęt, ale także odpowiednie doświadczenie, które sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.