Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Montaż rekuperacji

rekuperacja cold-man
cold man defro

Montaż rekuperacji

Energooszczędne technologie, które w ostatnim czasie są stosowane w budownictwie, znacznie przyczyniają się do redukcji strat energii. Jedną z możliwości wartych uwagi jest system rekuperacji. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami temat jego montażu.

Na czym polega montaż rekuperacji?

Aby system rekuperacji działał we właściwy sposób i generował oszczędności, a przy tym dawał komfort, należy spełnić kilka ważnych zasad. Przede wszystkim znaczenie ma poprawnie wykonany projekt inżynierski. Już pierwszy etap prac rzutuje na cały ich przebieg. Kolejną kwestią jest rzetelnie wykonana instalacja dotycząca wentylacji oraz rekuperator najwyższej jakości.
Końcowym etapem prac jest wyregulowanie systemu zgodnie z określonymi parametrami. Każdy z tych punktów wiąże się z duża wiedzą i doświadczeniem, a także umiejętnościami, dlatego warto zdecydować się na współpracę z doświadczoną firmą, która nie popełni błędów. Firma Cold-Man oferuje montaż oraz uruchomienie systemu na terenie województwa lubuskiego.

Na czym polega montaż rekuperacji?

System rekuperacji to obowiązkowy element w nowoczesnym budownictwie. Jego największe zalety to świeże powietrze i optymalna temperatura. System wymienia zużyte powietrze, które kumuluje się w domu i wymienia je na nowe, świeże co ma duży wpływ na zdrowie domowników. Jest to także skuteczne ochrona przed smogiem, ponieważ w trakcie procesu rekuperacji filtruje się nawiewane powietrze.
Kolejną zaletą systemu jest możliwość zaoszczędzenia na ogrzewaniu. Ciepło, które zostanie raz wytworzone, może zostać ponownie wykorzystane.
Wentylacja mechaniczna z odzyskaniem ciepła, a także kontrolowana wymiana powietrza z pewnością ma korzystny wpływ na mieszkańców. Warto więc zdecydować się na montaż systemu rekuperacji, nawet w budynkach wybudowanych dawniej. W ten sposób można znacząco podnieść komfort codziennego funkcjonowania, a także uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami wilgoci dla domów i innych budynków.