Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Jakie klimatyzatory można zamontować w ramach programu Czyste Powietrze w 2024?

klimatyzatory program czyste powietrze

Jesteś beneficjentem rządowego programu Czyste Powietrze? W takim razie możesz ubiegać się o dofinansowanie przy zakupie klimatyzatora. Przeczytaj o tym, jakie urządzenia warto kupić, aby uzyskać optymalną wydajność przy zachowaniu wysokiej klasy energetycznej.

Kto może otrzymać dofinansowanie do zakupu klimatyzatora?

Wsparcie finansowe w programie Czyste Powietrze dotyczy inwestycji w pompę ciepła typu powietrze-powietrze, czyli de facto klimatyzator Split. Po likwidacji kopciucha jest tylko jeden wymóg, który musi spełnić urządzenie, abyś mógł starać się o dopłatę. Powinno być wyposażone w grzałki (klimatyzator z funkcją grzania), czyli mieć cechy całorocznej instalacji grzewczej.

Czy warto skorzystać z tej możliwości? Oczywiście! Maksymalna kwota dofinansowania to w stosunku procentowym 30-60% kosztów inwestycji (kwotowo 3000-6000 zł). Wszystko zależy od Twojej sytuacji oraz poziomu otrzymanego dofinansowania – podstawowego lub podwyższonego.

Jaki klimatyzator wybrać w ramach dofinansowania?

W ofercie Cold-Man znajdziesz wiele wydajnych jednostek, które zakupisz w ramach środków z programu Czyste Powietrze. W naszym porównaniu przyjrzymy się 5 różnym urządzeniom. Wszystkie mieszczą się w klasie energetycznej A+++/A++. I wszystkie doskonale sprawdzą się do chłodzenia i grzania przez 365 dni w roku.

Rotenso Mirai X

Klimatyzator ścienny Rotenso Mirai X to wysokiej klasy urządzenie, które zapewnia optymalną efektywność chłodzenia i grzania przez okrągły rok. Producent zastosował w nim innowacyjną technologię inwerterową oraz wydajne grzałki.

Do licznych zalet urządzenia Rotenso należy konstrukcja wlotu powietrza. Pozwala na efektywny nadmuch powietrza, co przyspiesza osiągnięcie zadanej temperatury. W zestawie otrzymujesz innowacyjne filtry, wykorzystujące technologię jonizacji powietrza. Dzięki temu klimatyzator utrzymuje w pomieszczeniu zadaną temperaturę, a jednocześnie oczyszcza mikroklimat z bakterii, wirusów i alergenów.

Najważniejsze dane techniczne Rotenso Mirai X:

 • Moc jednostki (znamionowa moc cieplna): 2,5 kW
 • Sezonowa sprawność wytwarzania ciepła (SCOP): 5,3
 • Klasa energetyczna chłodzenia / grzania: A+++
 • Roczne zużycie energii przy ogrzewaniu – 647 kWh
 • Hałas generowany przez jednostkę wewnętrzną – 59 (dB)A

Rotenso Imoto

W Rotenso Imoto na pierwszy plan wysuwa się świetny stosunek jakości do ceny. Jeśli chodzi o design, w niczym nie ustępuje droższym modelom. Obudowa klimatyzatora utrzymana jest w klasycznym tonie, a frontowy panel wykończony gustownym szkłem akrylowym.

Jeśli chodzi o możliwości techniczne, Rotenso Imoto jest pełnoprawną jednostką całoroczną, która chłodzi i ogrzewa pomieszczenia, a przy tym nie generuje wielkiego zapotrzebowania energetycznego. Użytkownik w standardzie otrzymuje 3 filtry, usuwające m.in. kurz, alergeny, pyłki, grzyby, a także bakterie i wirusy. Jednostęp wyposażono również w jonizator powietrza, co sprzyja utrzymaniu komfortowego mikroklimatu w mieszkaniu.

Najważniejsze dane techniczne Rotenso Imoto:

 • Moc jednostki (znamionowa moc cieplna): 2,9 kW
 • Sezonowa sprawność wytwarzania ciepła (SCOP): 4,6
 • Klasa energetyczna chłodzenia / grzania: A+++/A++
 • Roczne zużycie energii przy ogrzewaniu: 743 kWh
 • Hałas generowany przez jednostkę wewnętrzną: 55 (dB)A

Amber Prestige

Amber Prestige nawiązuje do prestiżu na każdym kroku, nie tylko w nazwie. Gwarantuje najwyższą jakość i kulturę pracy. Wydajność tej jednostki zadowoli najbardziej wymagających. Wybierając Amber Prestige, zyskujesz klimatyzację, która działa bez przeszkód przez cały rok i nie pobiera wiele prądu.

Najważniejsze zalety Amber Prestige to możliwość pracy nawet w ekstremalnych warunkach zewnętrznych. Grzanie funkcjonuje do -30°C a chłodzenie do +52°C za oknem. Układ wykorzystuje wydajną dwustopniową sprężarkę, gwarantującą efektywność przez długi czas przy umiarkowanych kosztach eksploatacji. Do tego gwarancja, którą można przedłużyć nawet do 7 lat.

Najważniejsze dane techniczne Amber Prestige:

 • Moc jednostki (znamionowa moc cieplna): 3,5 kW
 • Sezonowa sprawność wytwarzania ciepła (SCOP): 5,1
 • Klasa energetyczna chłodzenia / grzania: A++
 • Roczne zużycie energii przy ogrzewaniu: 961 kWh
 • Hałas generowany przez jednostkę wewnętrzną: 58 (dB)A

Mitsubishi Heavy Diamond

Mitsubishi Heavy Diamond wyróżnia się nie tylko wydajnością i funkcjonalnością, ale również designem. Jego uniwersalną i stylową obudowę bez trudnu wkomponujesz w każde wnętrze. Z kolei ergonomiczne wymiary sprawią, że klimatyzator japońskiego producenta świetnie sprawdzi się w małych i średnich pomieszczeniach.

Pod względem technologicznym Mitsubishi Heavy Diamond jest bardzo zaawansowany. Wyposażono go w ruchomy panel wlotu powietrza, aby maksymalnie zminimalizować opory przepływu. Do dyspozycji użytkownika pozostają liczne funkcje (w tym tryb ECO), obsługiwane bezprzewodowo. Łatwa i wygodna wymiana filtrów to ukłon w stronę wszystkich użytkowników domowych.

Najważniejsze dane techniczne Mitsubishi Heavy Diamond:

 • Moc jednostki (znamionowa moc cieplna): 2,8 kW
 • Sezonowa sprawność wytwarzania ciepła (SCOP): 5,2
 • Klasa energetyczna chłodzenia / grzania: A+++
 • Roczne zużycie energii przy ogrzewaniu – 754 kWh
 • Hałas generowany przez jednostkę wewnętrzną: 53 (dB)A

Fujitsu Nordic

Fujitsu Nordic to świetna pompa ciepła powietrze-powietrze, która zachowuje wysoką efektywność pracy przez cały rok, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Do funkcji, które docenią użytkownicy, należą automatyczna regulacja intensywności nawiewu oraz wiele programów, także tryby ECO i nocny. O czystość ogrzewanego powietrza dbają filtry jonowy i polifenolowy, a bezprzewodowy sterownik ułatwia obsługę urządzenia.

Najważniejsze dane techniczne Fujitsu Nordic:

 • Moc jednostki (znamionowa moc cieplna): 2,5 kW
 • Sezonowa sprawność wytwarzania ciepła (SCOP): 5,2
 • Klasa energetyczna chłodzenia / grzania: A+++
 • Roczne zużycie energii przy ogrzewaniu – 671 kWh
 • Hałas generowany przez jednostkę wewnętrzną – 57 (dB)A

Inni czytali również:

Dofinansowanie klimatyzacji i pomp ciepła 2023 — rodzaje programów i przegląd możliwości

Dla kogo przeznaczony jest program czyste powietrze?

Pełną listę klimatyzatorów znajdziesz na:

https://lista-zum.ios.edu.pl/bepub/ben001.aspx
Komentarze są zamknięte.