Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzacja w mieszkaniu – koszt montażu i ceny urządzeń

Przeczytaj, ile kosztuje instalacja klimatyzacji w mieszkaniu. Znajdziesz tu ceny polecanych przez nas urządzeń oraz korzystne warunki montażu, dostępne tylko dla klientów Cold-Man.

Ile kosztuje klimatyzator z montażem do mieszkania?

Koszt zakupu dobrego klimatyzatora Split do mieszkania to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych z montażem. Ceny urządzeń mogą bardzo się od siebie różnić, podobnie jak parametry robocze jednostek.

Jednymi z najważniejszych kryteriów wyboru są moc chłodnicza i sezonowa efektywność energetyczna chłodzenia SEER. Klimatyzatory o większej mocy są bardzo wydajne i mogą skutecznie chłodzić mieszkanie o większej powierzchni, ale ich produkcja jest droższa. Na cenę urządzenia wpływa także zastosowana w nim technologia. Zaawansowane jednostki mają liczne sensory, predefiniowane tryby pracy i inne udogodnienia, za które rzecz jasna trzeba zapłacić więcej.

Klimatyzatory do mieszkania – TOP 5 polecanych modeli

W ofercie Cold-Man znajdziesz klimatyzatory o optymalnych parametrach technicznych i świetnym stosunku jakości do ceny. Oto ceny modeli z montażem, które w 2023 roku znalazły się w naszym TOP 5:

 • Heiko C1. Urządzenie ma prosty, estetyczny wygląd i korzysta z zaawansowanych technologii. Największe zalety tego klimatyzatora to wysoka klasa energetyczna (A++), wykorzystanie ekologicznego czynnika chłodniczego R32, cicha praca i konstrukcja ułatwiająca montaż. Cena z montażem od: 3700 zł brutto.
 • Kaisai ECO. Model marki Kaisai wyróżnia się mocnymi podzespołami, szerokim zakresem temperatur, wieloma trybami pracy (auto, chłodzenie, grzanie, wentylacja) oraz intuicyjnym sterowaniem. Korzysta z czynnika R32 i jest bardzo energooszczędny (klasa A++). Cena: 3750 zł brutto.
 • AUX Freedom. W tym klimatyzatorze zastosowano zaawansowane technologie, obsługiwane przez różne funkcje dodatkowe. Urządzenie ma wbudowaną kontrolę temperatury, jonizator i programator czasowy. Model marki AUX uzyskał klasę energetyczną A++ i ma bardzo nowoczesny design. Cena z montażem od: 3750 zł brutto.
 • MDV Aroma. Model Aroma, poza funkcjami spotykanymi u konkurentów, wyróżnia się opcjonalnym filtrem aromatycznym, który dodatkowo wpływa na uczucie świeżości w pomieszczeniu. Jednostka może być sterowana z poziomu aplikacji na smartfonie i osiąga wysoką klasę energetyczną dla chłodzenia A++. Cena z montażem od: 3800 zł brutto.
 • Rotenso Roni. To niewielka, ale bardzo wydajna jednostka. Można ją dyskretnie zainstalować nawet w pomieszczeniach, w których jest ograniczona przestrzeń. Jest energooszczędna (klasa A++) i wyposażona w liczne tryby pracy oraz filtry, które dbają o usuwanie z powietrza zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Cena z montażem od: 3850 zł brutto.

Jakie czynniki wpływają na cenę montażu klimatyzacji w mieszkaniu?

Cena montażu klimatyzacji w mieszkaniu zależy od opisanych niżej czynników:

 • Rodzaj urządzenia (Split / Multisplit / klimatyzacja kanałowa). Typ jednostki definiuje rodzaj i koszt użytych do montażu materiałów.
 • Stopień skomplikowania projektu. Ponieważ montaż wykonuje wykwalifikowany fachowiec, duże znaczenie ma czas potrzebny na wykonanie instalacji.
 • Zakres prac remontowych. Planowanie klimatyzacji już na etapie projektowym jest szybszy i tańszy. Z kolei uruchomienie układu w mieszkaniu, które zostało już wykończone, często wiąże się z przeprowadzeniem prac remontowych i zapewne potrwa dłużej.

Pamiętaj, że nie warto oszczędzać na jakości usług. Od poprawnej instalacji zależy jakość powietrza w mieszkaniu oraz późniejsza bezawaryjna praca jednostki. Poza tym jedynie poprawny montaż wykonany przez certyfikowanego fachowca daje użytkownikowi prawo do korzystania z gwarancji.

Montaż klimatyzacji samodzielnie – czy to się opłaca?

Teoretycznie możesz zamontować i uruchomić klimatyzację samodzielnie, jeśli tylko masz odpowiedni sprzęt, wiedzę na temat elektryki, hydrauliki i HVAC, a także stosowne uprawnienia. W praktyce jednak trzeba skorzystać z pomocy firmy montażowej.

Samodzielne próby uruchomienia klimatyzatora wiążą się z ryzykiem. Nieprawidłowo zmontowana lub źle skonfigurowana instalacja może wywołać awarie, przecieki, a nawet spowodować pożar. Ponadto montaż na własną rękę nie pozwala korzystać z gwarancji producenta. Oznacza to, że w razie uszkodzenia objętego naprawą serwisową, wszystkie koszty naprawy poniesie użytkownik.

Czy warto podejmować takie ryzyko, żeby nieco zaoszczędzić na kosztach instalacji? Zdecydowanie nie! Korzystanie z usług profesjonalnej firmy, która kompleksowo zajmuje się klimatyzacją, to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

Korzyści z profesjonalnego montażu klimatyzacji w mieszkaniu

Profesjonalny montaż klimatyzacji to mądra inwestycja. Fachowcy Cold-Man wiedzą, jak zainstalować, skonfigurować i uruchomić urządzenie, aby działało sprawnie i bezpiecznie przez długi czas. Dla naszych klientów przygotowaliśmy najlepszą ofertę.

Podstawowa cena montażu obejmuje:

 • Wszystkie przewody, rurki miedziane i nakrętki
 • Wytrzymały wspornik montażowy (nóżki)
 • Instalację agregatu na wsporniku (długość instalacji do 3 mb)
 • Połączenie układu z najbliższym punktem elektrycznym (długość instalacji do 5 m)
 • Elastyczny wąż do skroplin, kompatybilny z wybranym urządzeniem
 • Uzupełnienie układu czynnikiem chłodniczym

Wybierając naszą ofertę, zyskujesz pełną gwarancję na wykonaną usługę montażu klimatyzacji. Od lat działamy w tej branży i cały czas zyskujemy pozytywne opinie. W przypadku jakiejkolwiek awarii jesteśmy w stanie błyskawicznie pomóc, a klientów, u których realizowaliśmy usługę montażu, traktujemy priorytetowo.

Jeśli masz pytania dotyczące usług Cold-Man lub chcesz umówić termin montażu klimatyzacji w mieszkaniu, zapraszamy do kontaktu!

Komentarze są zamknięte.