Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzacja do szpitala – jak wybrać odpowiedni model dla wymagającej przestrzeni

klimatyzacja do szpitala

Wysokie temperatury dokuczają zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu. Przeczytaj, dlaczego klimatyzacja do szpitala to rozsądna inwestycja, niezależnie do wielkości placówki.

Rozwój placówek medycznych a klimatyzacja

Rozwój medycyny i rozbudowa placówek wiąże się z zapewnieniem personelowi i pacjentom komfortowych warunków do pracy i leczenia. Z tego względu coraz ważniejsza staje się klimatyzacja do szpitala. Dobrze o tym wiedzą dyrektorzy nowoczesnych klinik, dlatego chętnie inwestują w rozwiązania związane z oczyszczaniem i chłodzeniem powietrza.

Być może niedługo klimatyzacja pomieszczenia szpitalnego stanie się w naszym kraju standardem. Jednak nie musisz zwlekać – już teraz możesz dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni model do wymagającej przestrzeni medycznej. W tym artykule poznasz rozwiązania proponowane przez ekspertów firmy Cold-Man.

Jakie pomieszczenia szpitalne mogą mieć klimatyzację?

Urządzenie chłodzące do szpitala niemal zawsze znajduje się w jednym z tzw. pomieszczeń czystych. Określenie to dotyczy m.in.:

  • sal operacyjnych,
  • laboratoriów,
  • sal na oddziałach intensywnej terapii (OIOM).

W takich warunkach czystość, a wręcz sterylność, mają ogromne znaczenie. Zainstalowany w czystym pomieszczeniu klimatyzator do szpitala ma za zadanie nie tylko regulować temperaturę użytkową, ale również dbać o odpowiednie filtrowanie powietrza. W takich warunkach sprawdza się wysokiej klasy sprzęt, wyposażony w jeden lub kilka filtrów (np. HEPA). Urządzenie skutecznie usuwa wszelkie niebezpieczne drobnoustroje.

Z drugiej strony chłodzenie powietrza w szpitalu w miejscach, w których przebywają pacjenci, uważane jest raczej za luksus. Tymczasem właśnie tam warto zadbać o odpowiedni komfort termiczny. Klimatyzacja sprawdzi się w takich miejscach, jak:

  • sale chorych,
  • poczekalnie przed gabinetami,
  • gabinety lekarskie.

Zakup energooszczędnych urządzeń do klimatyzacji szpitala wiąże się z licznymi korzyściami. Przeczytaj o zaletach takiej inwestycji.

Klimatyzacja do szpitala – korzyści dla personelu

Chłodzenie szpitala to wielka korzyść dla personelu. Dobry klimatyzator poprawia jakość powietrza i dba o utrzymanie zadanej temperatury. Ma to znaczenie szczególnie latem.

Komfortowe i bezpieczne środowisko pozwala pracownikom służby zdrowia jeszcze efektywniej wywiązywać się ze swoich zadań. Z kolei filtrowanie powietrza wpływa na ich bezpieczeństwo, niwelując ryzyko infekcji bakteryjnych i wirusowych. 

Klimatyzacja pomieszczeń szpitalnych zmniejsza potrzebę stosowania dodatkowych wentylatorów chłodzących lub otwierania okien. Poprawia to samopoczucie wszystkich osób przebywających w klimatyzowanej przestrzeni i może korzystnie wpłynąć na wysokość rachunków za energię elektryczną.

Klimatyzacja w szpitalu – korzyści dla pacjentów

Klimatyzowanie i wentylacja szpitala ma duże znaczenie, jeśli chodzi o zapewnienie wysokiej jakości opieki medycznej. Pacjenci przebywający w klimatyzowanych salach znacznie szybciej dochodzą do siebie. Co więcej, z uwagi na komfortowe warunki, proces powrotu do zdrowia jest dla nich mniej stresujący.

Klimatyzacja w pomieszczeniach, w których przebywają chorzy, znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się alergenów i zanieczyszczeń. Dzięki niej sprzęt medyczny może pracować w optymalnej temperaturze i bez ryzyka przegrzania, nawet w słoneczne, letnie dni.

Jakie wymagania prawne musi spełnić szpitalna klimatyzacja?

Gdy chodzi o parametry klimatyzatorów, samo skuteczne ochłodzenie szpitala to za mało. Zakupione urządzenia powinny spełniać rygorystyczne normy fachowe i sanitarne. Wymagania dotyczące klimatyzacji w placówkach medycznych określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 22 czerwca 2005 r. 

Klimatyzacja do szpitala ma być bezawaryjna. W wielu miejscach od urządzeń wymaga się, aby działały w trybie ciągłym. Dlatego muszą to być jednostki zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w wymagającym środowisku.

Co więcej, klimatyzatory do szpitala powinny być dostosowane do infrastruktury budynku i dawać możliwość wymiany często eksploatowanych podzespołów, takich jak filtry. Właśnie tego typu urządzenia znajdziesz w katalogu produktów sprzedawanych przez Cold-Man.

Gdzie zamówić klimatyzację do szpitala?

W ofercie Cold-Man znajdują się wydajne, energooszczędne i absolutnie niezawodne urządzenia, które spełniają normy ustanowione dla placówek medycznych. Poza jednostkami kanałowymi, dużą popularnością cieszą się standardowe klimatyzatory typu split i mutli split. Urządzenia te można z powodzeniem wykorzystywać do regulacji temperatury w gabinetach i poczekalniach.

Wyposażenie kliniki lub szpitala w klimatyzację to poważna inwestycja, a montaż urządzeń warto powierzyć wyspecjalizowanym fachowcom. Skontaktuj się z ekspertami Cold-Man, aby uzyskać wyczerpujące i merytoryczne wsparcie dla wybranej placówki medycznej.

Inni czytali również:

Klimatyzacja do gabinetu dentystycznego

Klimatyzacja do przychodni

Komentarze są zamknięte.