Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Przeniesienie klimatyzacji – od czego zacząć?

Istnieje wiele sytuacji, które mogą spowodować, że konieczny będzie demontaż klimatyzacji i czasowe lub trwałe przeniesienie jej w inne miejsce. Taką czynność warto powierzyć doświadczonym specjalistom. Czy przeniesienie klimatyzacji zawsze jest możliwe? Jak zrobić to prawidłowo?

Kiedy demontaż klimatyzacji jest konieczny?

Nowoczesne klimatyzatory są estetyczne i funkcjonalne. Dlatego wiele osób decyduje się na ich demontaż podczas przeprowadzki do nowego lokalu. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które musiałbyś wydać na zakup nowego urządzenia.

Kolejnym ważnym powodem, dla którego decydujemy się na demontaż klimatyzacji, jest remont mieszkania. Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć pomieszczenie, czy też musisz przeprowadzić gruntowną renowację elewacji lub ścian, demontaż klimatyzatora może okazać się niezbędny, aby ekipa remontowa mogła sprawnie zrealizować usługę. Należy to robić bardzo ostrożnie, żeby po skończonej pracy można było ponownie zamontować urządzenie w tym samym miejscu.

Przeniesienie klimatyzacji jest jak najbardziej możliwe. Fachowcy mogą wykonać bezpieczny demontaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej w Twoim domu. Jednak warto mieć na uwadze, że klimatyzatory są dosyć ciężkie i mają specyficzną budową. Dlatego powinny być transportowane w odpowiednich warunkach. Gdy urządzenie bezpiecznie dotrze do miejsca docelowego, powinno zostać sprawdzone i zamontowane przez fachowca.

Demontaż klimatyzacji krok po kroku

Demontaż klimatyzacji nie powinien być wykonywany przez przypadkowe osoby, które nie mają odpowiedniego przeszkolenia. Brak doświadczenia może spowodować, że dojdzie do uszkodzenia urządzenia, zwarcia instalacji elektrycznej lub kontaktu skóry z chemiczną substancją.

Najważniejszą czynnością w trakcie demontażu klimatyzacji jest bezpieczne odpompowanie czynnika chłodniczego. Ta substancja ma działanie drażniące, dlatego nie może dostać się do oczu i nie powinna mieć kontaktu ze skórą. Do odpompowania czynnika fachowcy używają profesjonalnego sprzętu. Może to być na przykład pompa próżniowa ze specjalną butlą, przeznaczoną do przechowywania tego typu płynów.

Następnie specjalista musi bezpiecznie odpiąć urządzenie od sieci elektrycznej i zdemontować je w taki sposób, aby nie uszkodzić żadnego z podzespołów. Jeśli planujesz przenieść całe urządzenie do nowego lokalu, konieczny będzie także demontaż jednostki zewnętrznej.

Po całkowitym demontażu należy dokładnie sprawdzić wszystkie elementy systemu chłodzącego. Na tym etapie może okazać się, że niektóre części wymagają czyszczenia lub wymiany. Fachowiec oceni stan Twojego urządzenia i podpowie, co zrobić, aby klimatyzator działał sprawnie i bezpiecznie przez kolejne lata.

Ponowny montaż klimatyzacji – na co trzeba zwrócić uwagę?

Klimatyzator może zostać ponownie zamontowany w tym samym miejscu lub przeniesiony do całkiem nowej lokalizacji. W obu przypadkach monter musi starannie zweryfikować szczelność całego układu. Konieczne będzie sprawdzenie przewodów odpowiedzialnych za obieg czynnika chłodzącego lub przygotowanie nowych przewodów i podłączenie całego systemu od nowa.

Po wykonaniu tych czynności monter musi uruchomić klimatyzację i sprawdzić, czy działa prawidłowo. Jest to niezbędne, aby zapewnić domownikom komfort i bezpieczeństwo.

Ponowny montaż klimatyzacji możesz zlecić naszej firmie. W Cold-Man mamy duże doświadczenie w zakładaniu, czyszczeniu i serwisowaniu nowoczesnych klimatyzatorów. Nasi eksperci sprawnie przeprowadzą wszystkie prace, a cena usługi pozytywnie Cię zaskoczy. Wybierając nasze usługi, zyskasz pewność, że przeniesienie klimatyzacji przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Czy przeniesienie klimatyzacji zawsze jest możliwe?

Przeniesienie klimatyzacji to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dalej korzystać z urządzenia w nowej lokalizacji lub po przeprowadzeniu gruntownego remontu. Jeśli chcesz zamontować klimatyzator w nowym miejscu, musisz wcześniej sprawdzić, czy jest to możliwe. W takim wypadku przeszkodą mogą być względy techniczne.

Największym ograniczeniem jest długość rur freonowych. Producenci zwykle określają, jaka długość przewodów jest dopuszczalna, aby urządzenie mogło wydajnie pracować. W niektórych przypadkach brakujące ilości przewodów możesz dokupić i połączyć z już posiadanymi przewodami. Pozwoli to fachowcom poszerzyć zasięg instalacji.

Jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest opłacalne. Dlatego, zanim zdecydujesz się na przeniesienie klimatyzacji, koniecznie zasięgnij opinii fachowca. W Cold-Man chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Bezpieczny demontaż klimatyzacji – zaufaj fachowcom

Choć może Ci się wydawać, że demontaż klimatyzacji nie jest specjalnie skomplikowany, to jednak nie warto robić tego samodzielnie. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zdanie się na wykwalifikowanych fachowców. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że urządzenie zostało zdemontowane prawidłowo oraz z zachowaniem należytej ostrożności. Po ponownym montażu i uruchomieniu klimatyzatora znowu będziesz mógł wygodnie z niego korzystać.

Komentarze są zamknięte.