Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji zawsze się opłaca! Klimatyzacja przynosi ulgę w czasie letnich upałów i pomaga ogrzać pomieszczenie zimą. Jak wygląda jej montaż?

Jak wygląda montaż klimatyzacji krok po kroku

Montaż klimatyzacji składa się z kilku etapów. Pierwszy krokiem, który zrobi fachowiec, będzie rzecz jasna rozpakowanie zakupionego urządzenia i sprawdzenie, czy wyposażenie jest kompletne. Równie ważne jest wcześniejsze obliczenie długości potrzebnych przewodów freonowych oraz izolacji, a także zabranie niezbędnych narzędzi.

Jeśli narzędzia i części do montażu są już na miejscu, ekipa przejdzie do kolejnych etapów prac, opisanych poniżej.

Montaż jednostki wewnętrznej

 • Podjęcie decyzji co do lokalizacji jednostki wewnętrznej. Należy to zrobić z uwzględnieniem aktualnych przepisów prawnych co od odległości pomiędzy klimatyzatorem a sufitem, podłogą i ścianami. Klimatyzator zainstalowany w dobrej lokalizacji równomiernie rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu.
 • Wykonanie w ścianie otworów na rury i kable elektryczne.
 • Mocowanie na ścianie stelażu, na którym zawiśnie klimatyzator. Dzięki starannej pracy instalatorów okablowanie pozostanie niewidoczne, a jednostka wewnętrzna stanie się ozdobą pomieszczenia.
 • Podłączenie przewodu freonowego, zasilania elektrycznego i rurki odprowadzającej skropliny. Jeśli klimatyzacja będzie wykorzystywana do ogrzewania, fachowiec podłączy też kabel grzejny.
 • Staranne wykonanie izolacji wszystkich przewodów.

Montaż jednostki zewnętrznej

 • Wyznaczenie na elewacji, dachu lub balkonie dokładnego miejsca montażu jednostki zewnętrznej
 • Przymocowanie wsporników, na których oprze się agregat. To konstrukcja wyposażona w stabilne podkładki, które nie przenoszą drgań.
 • Podłączenie odpływu skroplin (znajduje się on na spodzie jednostki zewnętrznej).
 • Podłączenie owiniętego otuliną termiczną przewodu freonowego. Zależnie od położenia agregatu, konieczne może być dostosowanie długości przewodu do odległości między jednostkami.
 • Odpowietrzenie instalacji.
 • Sprawdzenie szczelności klimatyzacji przy pomocy pompy próżniowej i wakuometru.
 • Napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym.

Ostatnim etapem prac montażowych jest zamaskowanie kabli i przewodów. Można je ukryć w ścianie lub szybko zakryć listwą elektroinstalacyjną.

Czym się różni montaż klimatyzacji w domu od montażu w bloku?

Z technicznego punktu widzenia niczym. Jednak montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym nie wymaga tylu formalności. Założenie klimatyzacji w bloku i zamontowanie agregatu na elewacji jest możliwe jedynie za zgodą zarządcy budynku. Proces ten wiąże się więc z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. Na naszym blogu znajdziesz poradnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces.

Jak długo trwa montaż klimatyzatora?

Dużo zależy od stopnia skomplikowania instalacji. W przypadku prostych układów typu split od momentu rozpakowania urządzenia z opakowania do jego uruchomienia miną zaledwie 3-4 godziny. Jednak w przypadku rozbudowanych instalacji z wieloma jednostkami wewnętrznymi prace mogą potrwać nawet kilka dni. Wykwalifikowani pracownicy Cold-Man zawsze z wyprzedzeniem informują inwestorów o tym, po jakim czasie klimatyzacja zacznie działać.

Kto może wykonać montaż klimatyzacji?

Sprawne działanie klimatyzacji w dużej mierze zależy od tego, czy ekipa montażowa starannie wykonała swoje zadanie. Dlatego zdecydowanie odradzamy samodzielne próby instalowania i uruchamiania klimatyzatorów. Takie działania prowadzą do utraty gwarancji i wystąpienia uciążliwych problemów technicznych.

Montaż klimatyzacji najbezpieczniej jest pozostawić fachowcom. Eksperci działający w Cold-Man dysponują wszystkim, co niezbędne, aby uruchomić klimatyzację w domu lub mieszkaniu. Mamy specjalistyczne narzędzia i stosowne uprawnienia (m.in. f-gazowe i Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej). Dysponujemy nawet podnośnikiem dźwigowym, który umożliwia montaż jednostek zewnętrznych na elewacjach wysokich budynków wielorodzinnych.

Po zakończonym montażu nasi fachowcy zawsze przeprowadzają praktyczne szkolenie. Pokazujemy domownikom, jak korzystać z klimatyzacji, aby mogła chłodzić lub ogrzewać, a przy tym nie potrzebowała wiele energii elektrycznej. Odpowiadamy też na wszystkie pytania. Klienci, którzy zdecydowali się skorzystać z naszej usługi montażu klimatyzacji, mogą również liczyć na atrakcyjne rabaty na serwis i konserwację klimatyzacji.

Wybierz wydajną klimatyzację i profesjonalny montaż

Decyzja o montażu klimatyzacji z pewnością się opłaca. Jeśli postanowiłeś zainwestować w wydajne i energooszczędne urządzenie, nie ryzykuj prób założenia klimatyzacji na własną rękę. Zamiast tego zaufaj profesjonalistom z wieloletnim stażem – ekspertom Cold-Man. Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze są zamknięte.