Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzacja do biura – czy warto?

klimatyzacja do biura

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto montować klimatyzację w biurze. Okazuje się, że wydajny klimatyzator pomaga dbać o optymalne warunki pracy. Przyglądamy się korzyściom biurowej klimatyzacji i podpowiadamy, jak wybrać najlepsze urządzenie.

Dlaczego warto montować klimatyzację w biurze?

W nowoczesnych biurowcach, widok klimatyzatora w każdym pomieszczeniu nikogo nie dziwi. Okazuje się, że wydajne urządzenie pozytywnie wpływa na kilka kluczowych dla każdego pracodawcy sfer. Chodzi o produktywność pracowników, wizerunek w oczach klientów oraz zdrowie wszystkich użytkowników przestrzeni biurowej. Przyjrzyjmy się temu, jak klimatyzacja w biurze pomaga w każdej z tych dziedzin.

Wzrost wydajności pracowników

Zatrudnione osoby wykonują swoje zadania lepiej, gdy mogą pracować w komfortowych warunkach. Właśnie to gwarantuje im wysokiej jakości klimatyzator. Optymalny mikroklimat w każdym pomieszczeniu biurowym pomaga łagodzić objawy zmęczenia. Pracownicy mogą działać pracować dłużej i efektywniej, niezależnie od pory roku i temperatury za oknem.

Praca w stałej temperaturze, dostosowanej do wykonywanych zadań, pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników. Zwiększa się ich produktywność, a także koncentracja. Osoby pracujące w klimatyzowanych biurach skuteczniej wykonują nawet skomplikowane zadania. Lepiej postrzegają samego pracodawcę, który dba o ich komfort.

Nowoczesne urządzenia są wielofunkcyjne. Mogą schładzać powietrze latem i dogrzewać je w sezonie jesienno-zimowym. Co więcej, odpowiednie ustawienie parametrów klimatyzatora pomaga zadbać o właściwy poziom nawilżenia powietrza. 

Lepszy wizerunek w oczach klientów

Wciąż zdarzają się biura, w których nie ma zainstalowanego klimatyzatora lub takie, w których urządzenie ma bardzo słabe parametry wydajnościowe. Niestety, takie braki zauważają nie tylko pracownicy. Wyposażenie przestrzeni biurowej ma bezpośredni wpływ na budowanie wizerunku przedsiębiorstwa w oczach klientów. 

Klimatyzowane biura są powszechnie postrzegane jako nowoczesne i komfortowe. Z tego względu kontrahenci są bardziej skłonni do zawierania umów handlowych lub negocjacji ich warunków w pomieszczeniach z klimatyzatorem. Choć z pozoru wydaje się to nieistotnym drobiazgiem, komfort przebywania w przestrzeni biura ma przełożenie na zachowanie obecnych lub potencjalnych klientów.

Zdrowie osób przebywających w biurze

Nowoczesne klimatyzatory pomagają dbać o zdrowie. Producenci wyposażają je w zaawansowane funkcje oczyszczania oraz dokładne filtry, np. HEPA. Dzięki nim powietrze, które przepływa przez klimatyzator, zyskuje optymalne parametry. Urządzenie zatrzymuje groźne drobnoustroje, a nawet alergeny, takie jak kurz czy roztocza. 

Klimatyzatory pozwalają wszystkim osobom przebywającym w biurze korzystać z powietrza wolnego od zanieczyszczeń, grzybów i patogenów. Zarówno pracownicy, jak i klienci firmy, z pewnością docenią komfort przebywania i pracy w tak dogodnych warunkach.

Według oświadczenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), odpowiednio utrzymany i serwisowany system klimatyzacji pomaga w obniżeniu ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ważne jest przy tym zapewnienie dopływu świeżego powietrza z zewnątrz, a więc częste wentylowanie biura. 

Jak ustawić klimatyzację w biurze?

Żeby w pełni wykorzystać zalety biurowej klimatyzacji, trzeba ją odpowiednio skonfigurować. Jedynie prawidłowa eksploatacja pozwala uzyskać zdrowe i przyjazne dla użytkowników parametry powietrza.

Praktyka pokazuje, że najlepsze rezultaty daje zadanie temperatury, która różni się od zewnętrznej o 5-7ºC. To oznacza, że kiedy latem za oknem panuje skwar, a termometr wskazuje 30ºC, klimatyzator powinien pracować na ustawieniu 23ºC. Dzięki temu ani pracownicy, ani klienci nie ryzykują przeziębienia.

Jaki klimatyzator do biura?

Klimatyzator powinien być dostosowany do powierzchni użytkowej, którą ma chłodzić lub ogrzewać. Wydajne urządzenia o mocy 2,5kW samodzielnie obsłużą biuro o powierzchni do 30m2. Jeśli pomieszczenie jest większe i ma 40-60m2, konieczna może się okazać jednostka o mocy 5kW.

Wybierając klimatyzator do biura, warto zwrócić uwagę na oferowane przez producenta funkcje dodatkowe. Droższe urządzenia mogą dodatkowo dogrzewać pomieszczenie, co przydaje się w sezonie jesienno-zimowym. Mają też zaawansowane filtry, które służą zdrowiu użytkowników. Warto korzystać z rozwiązań, które zwiększają możliwości klimatyzacji i wybierać sprzęt renomowanych producentów.

Montaż klimatyzacji z profesjonalną firmą

Klimatyzacja w polskich biurach staje się standardem. Odpowiednia praca układu jest uzależniona nie tylko od wyboru mocnej i funkcjonalnej jednostki, ale też umiejętnego montażu. Z tego względu najlepiej skorzystać z pomocy fachowców.

Wykwalifikowani doradcy pomogą w zakupie klimatyzatora dopasowanego do powierzchni biura. Profesjonalny montaż klimatyzacji oraz regularna konserwacja zapewnią wydajność przez cały okres użytkowania urządzenia. 

Wzbogacenie przestrzeni biurowej o klimatyzator to cały szereg korzyści, które warto wziąć pod uwagę. Początkowa inwestycja w zakup i fachowy montaż szybko się zwróci. Wzrośnie wydajność pracowników, a firma zyska w oczach klientów. Co najważniejsze, każda osoba przebywającą w biurze od razu poczuje się komfortowo.

Czytaj również

Split, czy multisplit – jaką klimatyzację wybrać

Klimatyzacja do hali produkcyjnej

Klimatyzacja do przychodni

Klimatyzacja do restauracji – jaką wybrać?

Komentarze są zamknięte.