Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzacja na poddaszu – czy to dobry pomysł i jaką wybrać?

Zagospodarowanie poddasza umożliwia pozyskanie dodatkowej powierzchni mieszkalnej. Na strychu możesz stworzyć kolejną sypialnię, strefę relaksu lub miejsce do ćwiczeń. Pomieszczenia na poddaszu bardzo szybko się nagrzewają. W takim wypadku warto rozważyć montaż klimatyzacji. Jaki klimatyzator najlepiej sprawdzi się na strychu?

Kiedy klimatyzacja na poddaszu jest konieczna?

Projektując dom z poddaszem, często nie myślimy o montażu klimatyzacji w tym miejscu. Odgórnie zakładamy, że zastosowana izolacja i okna dachowe zapewnią nam odpowiedni dostęp do świeżego powietrza. Jednak nawet najlepszy projekt nie stanowi gwarancji, że pomieszczenia na poddaszu nie będą się przesadnie nagrzewać.

Najszybciej nagrzewają się skośne dachy pokryte materiałami o ciemnym kolorze. Wpływ na temperaturę na poddaszu ma także liczba, wielkość, kąt nachylenia i rozmieszczenie okien. Poddasza są cieplejsze od innych pomieszczeń również dlatego, że ciepłe powietrze z niższych kondygnacji unosi się w sposób naturalny i przemieszcza się w stronę najwyższych pomieszczeń w domu. Znaczenie ma także usytuowanie budynku. Jeśli okna znajdują się po stronie, gdzie słońce najmocniej operuje w ciągu dnia. To w lecie temperatura na poddaszu może przekroczyć nawet 35 ℃.

Wysokie temperatury na poddaszu bardzo negatywnie wpływają na komfort domowników. W takich warunkach trudno jest spać, wypoczywać czy ćwiczyć. Skutecznym sposobem na zapewnienie optymalnej temperatury w tym miejscu jest montaż klimatyzacji. Jaki model wybrać? Podpowiadamy!

Jaka klimatyzacja na poddaszu będzie odpowiednia?

Schłodzenie poddasza nie jest takie proste. Jeśli pomieszczenie bardzo się nagrzewa, będziesz potrzebować wydajnego i energooszczędnego urządzenia, wyposażonego w nowoczesne funkcje. Dobór klimatyzatora warto skonsultować ze specjalistą z Cold-Man, który sprawdzi parametry pomieszczenia i przedstawi Ci skuteczne rozwiązania. W ofercie posiadamy szeroki wybór klimatyzatorów split, multisplit, przenośnych, kanałowych, przypodłogowych i przysufitowych.

Z naszego doświadczenia wynika, że na poddaszu bardzo dobrze sprawdzają się klimatyzatory przenośne, split i multisplit. Klimatyzator przenośny to dobry wybór do wnętrz o niewielkim metrażu. Tego rodzaju modele nie wymagają montażu i są bardzo łatwe w obsłudze. Do schłodzenia większej powierzchni będziesz potrzebował wydajnego klimatyzatora split lub multisplit. Są to urządzenia składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Klimatyzator split doskonale schłodzi jedno lub dwa pomieszczenia, a modele multisplit to idealny wybór do dużego poddasza, które składa się z co najmniej kilku pomieszczeń.

Jak dopasować klimatyzację na poddasze?

W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne klimatyzatory o ciekawym designie. Wybór urządzenia na poddasze nie powinien być przypadkowy. Klimatyzator musi dysponować odpowiednią moc znamionową oraz to ważne, aby dobrze komponował się z wystrojem pomieszczenia. Klimatyzacja na poddaszu najczęściej jest montowana na prostej ścianie, w taki sposób, aby chłodne powietrze było równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu.

Na strychu warto zastosować mniejsze urządzenia z prostą, gładką obudową. Zarówno wygląd, jak i funkcje klimatyzatora powinny być dopasowane do preferencji osób, które najczęściej będą korzystały z poddasza.

Świetnym wyborem będą urządzenia, które emitują niski poziom hałasu. W letnie dni strych nagrzewa się bardzo szybko, dlatego warto zainwestować w zdalnie sterowany klimatyzator. Takie urządzenie możesz włączyć za pomocą aplikacji, gdy znajdujesz się poza domem. W efekcie szybko ustawisz optymalną temperaturę, a po powrocie z pracy wnętrze będzie przyjemnie schłodzone.

Klimatyzacja z funkcją grzania – czy to dobry wybór na poddasze?

Nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń to nie jedyny problem, z jakim borykają się osoby korzystające z poddasza. Wnętrze może też szybko się ochładzać w mroźne lub wietrzne dni. Klimatyzacja z funkcją grzania to efektywne źródło ciepła, które możesz z powodzeniem wykorzystać do ogrzania poddasza. W zależności od potrzeb urządzenie może zostać potraktowane jako główne lub dodatkowe źródło ciepła.

Jeśli chcesz ogrzewać poddasze klimatyzatorem, wybierz energooszczędny model o odpowiednich parametrach. W Cold-Man posiadamy duże rozeznanie na rynku, dzięki czemu jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie atrakcyjną ofertę. Nasi specjaliści zajmują się doborem urządzeń, montażem i serwisem. Jest to niepowtarzalna okazja, aby wybrać klimatyzator, który doskonale posłuży Ci przez lata.

Klimatyzacja na poddaszu – dlaczego warto?

Klimatyzacja na poddaszu to bardzo wygodne rozwiązanie, które znacząco zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń. Kluczem do sukcesu będzie dobór odpowiedniego urządzenia. Montaż jest szybki i można go przeprowadzić w dowolnie wybranym momencie. Obsługa klimatyzatora nie przysporzy Ci żadnych kłopotów, a regularne przeglądy sprawią, że urządzenie nigdy Cię nie zawiedzie.

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru klimatyzacji, skontaktuj się z nami już dziś!

Komentarze są zamknięte.