Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Klimatyzator do domu 100m2 – przegląd rozwiązań

Nowoczesne jednostki pozwalają stworzyć wydajny system klimatyzacji nawet na dużych powierzchniach. Jeśli zastanawiasz się, jaki klimatyzator do domu 100m2 wybrać, zapoznaj się z tym artykułem. Wyjaśniamy, jak ważna jest moc urządzenia oraz prezentujemy 3 popularne modele, które na pewno zdadzą egzamin.

Wybór odpowiedniej mocy klimatyzatora – dlaczego istotny

Jeśli chcesz zainstalować klimatyzację w domu o powierzchni 100m2, kluczowy okaże się wybór urządzenia o odpowiedniej mocy. Popularnością cieszą się jednostki Split gwarantujące moc chłodniczą ma poziomie 2,6 kW, 3,5 kW, 5 kW i większe. W przypadku sporego domu, warto rozważyć zakup mocnego klimatyzatora, co najmniej 5 kW.

Chociaż wstępny koszt inwestycji będzie większy, wybór jednostki 5 kW pozwoli uzyskać optymalną wydajność w czasie całorocznej eksploatacji. Nie tylko chłodzenie, ale przede wszystkim ogrzewanie będzie szybkie i efektywne. 

Ogrzewanie domu 100m2 za pomocą klimatyzatora a pobór mocy

Odpowiednia moc klimatyzatora jest szczególnie ważna, gdy chcesz uzyskać efektywne wyniki ogrzewania pomieszczenia. Podniesienie temperatury do zadanej wartości wymaga więcej mocy, niż jej schłodzenie.

Przykład: Ustawiłeś programator na 22ºC. Z punktu widzenia poboru mocy, istotne znaczenie ma to, jaka jest temperatura otoczenia. Zimą, ogrzanie powietrza z -10 do 22ºC wymaga znacznie więcej mocy niż jego schłodzenie latem z 30ºC do temperatury 22ºC. W pierwszym przypadku, amplituda temperatur jest równa aż 32ºC, a w drugim wynosi jedynie 8ºC. 

Wybierając do domu 100m2 klimatyzator o większej mocy, co najmniej 5 kW, zyskujesz optymalne parametry pracy przez cały rok. Urządzenie zachowuje swoją efektywność zarówno dla chłodzenia, jak i grzania, więc wszyscy domownicy odczuwają maksymalny komfort. 

Klimatyzator do domu 100 m2 – polecane jednostki

Haier Tundra Plus 5,0/5,2 kW

Haier to jeden z wiodących producentów klimatyzatorów. Oferowana przez niego jednostka Tundra Plus o mocy 5,0/5,2 kW doskonale spełnia wymagania dla dogrzewania lub chłodzenia większych powierzchni.

Użytkownicy Haier Tundra Plus mogą liczyć na szeroki zakres temperatur roboczych. Tryb chłodzenia działa przy temperaturze zewnętrznej od -10 do 43ºC i pozwala za wybór ustawienia od 21 do 35ºC dla dowolnego pomieszczenia. Podobną uniwersalność wykazuje klimatyzator Haier w czasie grzania. Utrzymuje w pomieszczeniach temperaturę od 10 do 27ºC, przy warunkach zewnętrznych od -15 do 24ºC.

Zaletą modelu Haier są z pewnością świetne współczynniki SEER i SCOP. Parametry efektywności to odpowiednio 6,1 dla chłodzenia oraz 4,0 dla grzania. Sprawia to, że Tundra Plus ma na naklejce oznaczenie klasy energetycznej A+++/A+. 

Producent zadbał o liczne funkcje dodatkowe, takie jak technologia samoczyszcząca Self Clean czy opcja sterowania za pomocą smartfona (przez WiFi). Dzięki zoptymalizowanym kanałom przepływu powietrza, klimatyzator w trybie Quiet pracuje z obniżonym poziomem hałasu, generując szum zredukowany do 20dB(A).

Rotenso Imoto X 5,3 kW

Nowoczesna jednostka od Rotenso została zaprojektowana z myślą o całorocznej pracy. Wydajnie chłodzi i dogrzewa pomieszczenia, dlatego jest świetnym wyborem do domu 100m2. Nowoczesny design z pewnością niejednemu przypadnie do gustu.

ImotoX pracuje przy obciążeniu chłodniczym rzędu 5,3 kW, zapewniając optymalny zakres temperaturowy. Dla chłodzenia możliwe jest ustawienie parametrów od -10 do 46ºC (przy temperaturze otoczenia od -15 do 50ºC). Jeśli chodzi o ogrzewanie, dostępny jest zakres od 0 do 30ºC (gdy na zewnątrz panuje od -22 do 30ºC).

Rotenso ImotoX wybierają osoby, którym zależy na wysokiej klasie energetycznej klimatyzatora. Urządzenie wyróżnia się wysokiem wskaźnikiem SEER (7,0) i SCOP (4,0). W ten sposób plasuje się w klasach A++ oraz A+, odpowiednio dla chłodzenia i grzania.

Klimatyzator ma w standardowej wersji trzy filtry (w tym HEPA), które usuwają kurz, alergeny, grzyby, bakterie i wirusy. O jakość powietrza dba dodatkowo jonizator, dlatego powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu cały czas pozostaje świeże i czyste. Do wartościowych funkcji należy zaliczyć także system automatycznego nawiewu 4D, z żaluzjami pionowymi i poziomymi. W domach o powierzchni 100m2 i większych z pewnością plusem będzie możliwość poprowadzenia instalacji na długość do 30 metrów. W ten sposób Rotenso ImotoX znajdzie zastosowanie nawet w odległych pomieszczeniach.

Mitsubishi HR 5 kW

Klimatyzator ścienny Mitsubishi HR o mocy 5 kW to świetny wybór do powierzchni około 100m2. Charakteryzuje go klasyczny design i ergonomiczny kształt. Łatwo dopasować urządzenie do już istniejącej aranżacji. Seria HR gwarantuje zakres zastosowania właściwy dla sprzętu wysokiej klasy.  Chłodzenie mieści się w przedziale od -10 do 46ºC, a ogrzewanie od -10 do 24ºC.

Na uwagę zasługuje również świetny współczynnik efektywności energetycznej. SEER na poziomie 6,5 oraz SCOP 5,2 zapewniają wydajną pracę przy optymalnym poborze mocy. Dzięki temu Mitsubishi HR może być sprzedawany jako urządzenie o klasie energetycznej A++ dla chłodzenia i A+ dla grzania.

Producent zapewnia podstawowe funkcje, takie jak sterowanie za pomocą pilota, filtr antyalergiczny oraz tryby pracy, pozwalające zaoszczędzić energię. Do zalet klimatyzatora zalicza się nich prace. Najniższy deklarowany poziom hałasu to zaledwie 28db(A).

Popularne modele – porównanie podstawowych parametrów

Parametr / modelHaier Tundra Plus 5,0 kWRotenso Imoto X 5,3 kWMitsubishi HR 5 kW
Zakres temperatur (chłodzenie)21-35ºC-10-46ºC-10-46ºC
Zakres temperatur (grzanie)10-27ºC0-30ºC-10-24ºC
SEER6,17,06,5
SCOP4,04,05,2
Klasa energetyczna (chłodzenie)A+++A+++A++
Klasa energetyczna (grzanie)A+A+A+
Rodzaj czynnika chłodniczegoR32R32R32
Min. poziom hałasu (dbA)202128

Zobacz również:

Koszt ogrzewania domu klimatyzatorem

Moc klimatyzacji a powierzchnia – policz to sam.

Split, czy Multisplit – odpowiadamy na pytania.

Komentarze są zamknięte.