Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła i rekuperacji na terenie woj. lubuskiego

Poniedziałek-Sobota: 07:00 - 20:00

Pracujemy

biuro@cold-man.pl

Napisz do nas

Zadzwoń: +48 693 853 600

Kontakt telefoniczny

Dlaczego klimatyzacja grzeje?

Jedną z praktycznych funkcji nowoczesnych klimatyzatorów jest tryb grzania. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działa ogrzewanie w klimatyzacji? Przeczytaj ten wpis. Wyjaśnimy w nim, czy grzanie w ten sposób zda egzamin zimą.

Jak działa ogrzewanie w klimatyzacji

Jeśli zastanawiasz się, jak działa ogrzewanie w klimatyzacji, pamiętaj, że to popularne urządzenie jest de facto pompą ciepła. Standardowy tryb pracy polega na tym, że jednostka zewnętrzna odbiera ciepło z pomieszczenia i przepompowuje je na zewnątrz. Wystarczy odwrócić kierunek przepływu czynnika chłodniczego, aby uzyskać odmienny rezultat. Do tego służy montowany w klimatyzatorach zawór czterodrogowy, nazywany też rewersyjnym lub zaworem 4-Ways.

Po uruchomieniu odpowiedniego trybu, zawór 4-drogowy zmienia położenie. Jednostka wewnętrzna klimatyzatora zaczyna pracować jak skraplacz, natomiast agregat umieszczony na zewnątrz jak parownik. Rezultat jest taki, że już po kilku minutach czujesz ciepłe powietrze z klimatyzacji w domu.

Czy każda klimatyzacja grzeje?

Skoro wiesz już, dlaczego klimatyzator grzeje, zamiast chłodzić, zdobyłeś ważną wiedzę teoretyczną. Z pewnością chcesz we własnym domu korzystać z wydajnego systemu dogrzewania pomieszczeń w okresie przejściowym (wiosna, jesień) i zimą. Jednak ilość dostępnych urządzeń i rozwiązań może przyprawić o ból głowy, szczególnie osoby niezaznajomione z branżą.

Wybierając producenta i model sprzętu, niektórzy pytają sprzedawców, czy każda klimatyzacja grzeje. W gruncie rzeczy każdy klimatyzator działa jak pompa ciepła powietrze-powietrze. Jeśli tylko producent zamontował w urządzeniu zawór 4-drogowy, możesz wykorzystać jego potencjał do ogrzewania.

W produkowanych obecnie modelach tryb grzania staje się już standardem. Gdybyś nie miał pewności czy klimatyzacja, którą chcesz kupić, grzeje, zapytaj o to naszych ekspertów.

Kiedy warto grzać klimatyzacją?

Ogrzewanie klimatyzacją to popularne rozwiązanie przede wszystkim w okresie przejściowym. Chodzi o czas od wczesnej jesieni do późnej wiosny. Szczególnie na początku pory obfitych opadów deszczu, gdy wilgotność powietrza rośnie, możesz odczuwać nieprzyjemny chłód. W takiej sytuacji nie trzeba uruchamiać kotła CO. Wystarczy włączyć tryb grzania w klimatyzacji i cieszyć się komfortem termicznym.

Grzanie klimatyzacją jest korzystną alternatywą w obliczu rosnących cen paliw kopalnych. Kilka minut wystarczy, aby temperatura w pomieszczeniu o wzrosła do odpowiedniej i nie potrzeba do tego grama opału! Co więcej, nowoczesne klimatyzatory to urządzenia energooszczędne.

Czy klimatyzacja grzeje w zimie, gdy temperatura spada?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: czy klimatyzacja grzeje w zimie? Parametry pracy klimatyzatorów renomowanych firm są bardzo szerokie, co pozwala wykorzystać je nawet przy bardzo niskich ujemnych temperaturach. W ofercie Cold-Man znajdziesz takie, które bez najmniejszego problemu utrzymają odpowiednią efektywność grzania, nawet gdy słupek rtęci spadnie do -15℃. Niektórzy producenci idą jeszcze dalej i dostarczają rozwiązań, które sprawdzą się przy -25℃ lub -30℃, choć długa praca w tej temperaturze może oznaczać wyższy pobór mocy. Na szczęście w naszej szerokości geograficznej skrajne temperatury należą do rzadkości.

Czy chcesz na własnej skórze poczuć zalety ogrzewania klimatyzacją? Fachowcy Cold-Man chętnie pomogą Ci wybrać odpowiednie urządzenie i prawidłowo je zamontują. Dzięki temu jesienią, zimą i wiosną nie tracisz komfortu we własnym M.

Inni czytali również:

Czy ogrzewanie klimatyzacją jest zdrowe?

Ile kosztuje ogrzewanie domu klimatyzatorem?

Klimatyzator z funkcją grzania

Zalety ogrzewania klimatyzacją

Komentarze są zamknięte.